Legalizace konopí je legitimní požadavek

PRAHA – 7. května 2011 se v Praze již po čtrnácté sešli příznivci legalizace konopí, aby vyjádřili svůj nesouhlas s kriminalizováním konopí a jeho uživatelů. Téměř šest tisíc demonstrantů, kteří na Karlově náměstí zahájili letošní Million Marihuana March protestním pochodem Prahou, dali svým počtem, transparenty i hesly zřetelně najevo svůj odmítavý postoj k přetrvávající konopné prohibici v naší zemi.

Legalizace konopí je legitimní požadavek

„Žádáme legalizaci konopí pro osobní potřebu samoléčby. Žádáme, aby všichni nemocní lidé měli neoddiskutovatelné právo se konopím léčit a dostalo se jim svobody si konopí pěstovat a dále s ním nakládat jako s jakoukoliv jinou léčivou bylinou. Nemocní lidé nesmí žít ve strachu a zbytečném utrpení a musí se jim dostat péče a léčiv, na které mají Ústavou ČR deklarovaný nárok.“, řekl v úvodním proslovu Robert Veverka, tiskový mluvčí Legalizace.cz.

Občanské sdružení Legalizace.cz, které demonstraci každoročně v Praze pořádá, požaduje kromě legalizace konopí pro potřeby samoléčby i svobodu konopí pěstovat a držet k rekreačním účelům. Uživatelé konopí totiž svým konáním nijak neohrožují ostatní, nejsou společensky nebezpeční a tudíž by neměli být kráceni na svých právech a osobní svobodě.

O nulové nebezpečnosti užívání konopí a také možnostech jeho dalšího využití se mohli přesvědčit návštěvníci kulturně zdělávacího happeningu, který začal bezprostředně po pochodu Prahou v parku Parukářka. Tam se sešlo na patnáct tisíc příznivců konopné rostliny, mezi kterými nebyli jen mladí, ale i lidé středního věku nebo senioři. V mnoha zajímavých stáncích mohli ochutnat konopné potraviny, seznámit se s výrobky z technického konopí, zkusit si konopí vlastníma rukama zpracovat nebo se z připravených přednášek dozvědět dopady a hrůzy konopné prohibice.

„Politika prohibice konopí, kterou naše vláda neustále prosazuje, ničí a maří lidské životy, brání lidem se léčit a dělá z nevinných občanů zbytečně kriminálníky. Navíc tato prohibice podporuje konopný černý trh, vytváří z obyčejné byliny výhodně obchodovatelnou komoditu a přímo nabádá k pěstování konopí za účelem značného obohacování. Vláda se musí nad řešením této situace zamyslet a namísto potírání důsledků hledat a odstraňovat především příčiny neefektivní a neúčinné protidrogové politiky. Možným řešením se nabízí právě legalizace konopí pro osobní potřebu.“, dodal Veverka.

Pokojná a mírumilovná demonstrace a následný happening se obešel bez jakýchkoliv organizačních problémů a ani policie nemusela v jediném případě proti některému neukázněnému návštěvníkovi zasahovat.

Organizátoři jsou s výsledkem akce spokojeni a pevně doufají, že takovýto projev konopné subkultury přispěje k všeobecnému pozitivnímu vnímání nejen konopí, ale i jeho uživatelů.

Kontakty:

Robert Veverka, mluvčí Legalizace.cz, tel.: 773 691 561, mail: robert@legalizace.cz
Hana Gabrielová, předsedkyně Legalizace.cz, tel.: 777 027 012, mail: hanka@legalizace.cz
Martin Juki Jyrkinen, mediální servis, tel.: 777 337 187, mail: press@legalizace.cz


Dále by vás mohlo zajímat…
Legalizace konopí je legitimní požadavek

7.2.2014
Předplaťte si magazín Legalizace a získejte kalendář konopných odrůd

Legalizace konopí je legitimní požadavek

8.11.2012
Dva americké státy ukončily po 75 letech prohibici konopí!

Legalizace konopí je legitimní požadavek

2.11.2012
Listopadový magazín Legalizace č. 14 právě v prodeji!

Legalizace konopí je legitimní požadavek

19.10.2011
Staňte se distributorem magazínu Legalizace


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu