Legalizace konopí je legitimní požadavek

PRAHA – 7. května 2011 se v Praze již po čtrnácté sešli příznivci legalizace konopí, aby vyjádřili svůj nesouhlas s kriminalizováním konopí a jeho uživatelů. Téměř šest tisíc demonstrantů, kteří na Karlově náměstí zahájili letošní Million Marihuana March protestním pochodem Prahou, dali svým počtem, transparenty i hesly zřetelně najevo svůj odmítavý postoj k přetrvávající konopné prohibici v naší zemi.

Legalizace konopí je legitimní požadavek

„Žádáme legalizaci konopí pro osobní potřebu samoléčby. Žádáme, aby všichni nemocní lidé měli neoddiskutovatelné právo se konopím léčit a dostalo se jim svobody si konopí pěstovat a dále s ním nakládat jako s jakoukoliv jinou léčivou bylinou. Nemocní lidé nesmí žít ve strachu a zbytečném utrpení a musí se jim dostat péče a léčiv, na které mají Ústavou ČR deklarovaný nárok.“, řekl v úvodním proslovu Robert Veverka, tiskový mluvčí Legalizace.cz.

Občanské sdružení Legalizace.cz, které demonstraci každoročně v Praze pořádá, požaduje kromě legalizace konopí pro potřeby samoléčby i svobodu konopí pěstovat a držet k rekreačním účelům. Uživatelé konopí totiž svým konáním nijak neohrožují ostatní, nejsou společensky nebezpeční a tudíž by neměli být kráceni na svých právech a osobní svobodě.

O nulové nebezpečnosti užívání konopí a také možnostech jeho dalšího využití se mohli přesvědčit návštěvníci kulturně zdělávacího happeningu, který začal bezprostředně po pochodu Prahou v parku Parukářka. Tam se sešlo na patnáct tisíc příznivců konopné rostliny, mezi kterými nebyli jen mladí, ale i lidé středního věku nebo senioři. V mnoha zajímavých stáncích mohli ochutnat konopné potraviny, seznámit se s výrobky z technického konopí, zkusit si konopí vlastníma rukama zpracovat nebo se z připravených přednášek dozvědět dopady a hrůzy konopné prohibice.

„Politika prohibice konopí, kterou naše vláda neustále prosazuje, ničí a maří lidské životy, brání lidem se léčit a dělá z nevinných občanů zbytečně kriminálníky. Navíc tato prohibice podporuje konopný černý trh, vytváří z obyčejné byliny výhodně obchodovatelnou komoditu a přímo nabádá k pěstování konopí za účelem značného obohacování. Vláda se musí nad řešením této situace zamyslet a namísto potírání důsledků hledat a odstraňovat především příčiny neefektivní a neúčinné protidrogové politiky. Možným řešením se nabízí právě legalizace konopí pro osobní potřebu.“, dodal Veverka.

Pokojná a mírumilovná demonstrace a následný happening se obešel bez jakýchkoliv organizačních problémů a ani policie nemusela v jediném případě proti některému neukázněnému návštěvníkovi zasahovat.

Organizátoři jsou s výsledkem akce spokojeni a pevně doufají, že takovýto projev konopné subkultury přispěje k všeobecnému pozitivnímu vnímání nejen konopí, ale i jeho uživatelů.

Kontakty:

Robert Veverka, mluvčí Legalizace.cz, tel.: 773 691 561, mail: robert@legalizace.cz
Hana Gabrielová, předsedkyně Legalizace.cz, tel.: 777 027 012, mail: hanka@legalizace.cz
Martin Juki Jyrkinen, mediální servis, tel.: 777 337 187, mail: press@legalizace.cz


Dále by vás mohlo zajímat…
Legalizace konopí je legitimní požadavek

11.6.2014
IACM ZPRAVODAJ: NOVÁ STUDIE ODHALILA, PROČ KONOPÍ U NĚKOHO VYVOLÁVÁ PARANOIU

Legalizace konopí je legitimní požadavek

5.1.2012
Magazín Legalizace 09 právě vychází

Legalizace konopí je legitimní požadavek

5.8.2015
Nečekaná zpráva z Velké Británie: Policie dává malopěstitelům zelenou

Legalizace konopí je legitimní požadavek

12.3.2014
Ultra White Amnesia, Carnival a Crystal Cloud – sativy v nabídce Ministry of Cannabis


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu