Podpoří nový prezident legalizaci konopí?

Od prvních dnů nového roku jsme masírováni rozsáhlou mediální kampaní, jakou Česká republika ve své novodobé historii nezažila. Ať už sledujeme televizi, čteme noviny, debatujeme na sociálních sítích anebo v hospodách – všude se neustále řeší, kdo bude a kdo by měl být budoucím prezidentem.

Podpoří nový prezident legalizaci konopí?

První kolo voleb nabídlo pestrou škálu kandidátů, ze které si většina voličů mohla vybrat svého oblíbence či oblíbenkyni. Objevovaly se názory, že šanci postoupit do druhého kola má pouze hrstka jedinců a hlas odevzdaný „srdcem“ například pro Táňu Fischerovou je vlastně hlasem do koše (neboli pro Miloše Zemana či Jana Fischera).

Nicméně základní myšlenkou svobodných voleb je možnost každého plnoletého občana rozhodnout se podle svého vědomí a svědomí, a proto není správné kritizovat někoho, kdo dal v prvním kole voleb přednost morálním hodnotám před pragmatickým kompromisem.

Magazín Legalizace není svým primárním zaměřením časopis o politice a rozhodně nemá za cíl hodnotit prezidentské či jakékoli jiné volby. Přesto jsme se před druhým kolem prezidentských voleb naprosto výjimečně odhodlali za pět minut dvanáct připomenout, jak si dva favorité stojí se svým názorem na konopí.

Z hlediska přesvědčení našeho časopisu a veškerých legalizačních snah je pro nás důležitý především zásadní rozpor obou kandidátů v pohledu na otázku, která většině národa v záplavě předvolebního boje zcela unikla. Ta otázka zní: Jste pro legalizaci marihuany?

Tato otázka byla položena ještě v loňském roce v jedné z anket na portálu idnes.cz a odpověď Karla Schwarzenberga byla následující: „Jednoznačně jsem pro legalizaci marihuany pro léčebné účely. Nevidím navíc v jointu větší nebezpečí, než je v panáku.“
Miloš Zeman odpověděl sice bez typického bonmotu, ale vyjádřil se jasně a to jedním slovem: „Ne.“ V jednom z dalších rozhovorů navíc k tématu uvedl, že marihuanu považuje za vstupní bránu do světa tvrdých drog.

Názor Miloše Zemana je na první pohled jasný a ani odpověď Karla Schwarzenberga není potřeba nějak zvlášť rozebírat. Kníže zároveň prokázal i politickou vyspělost, kdy svým na první pohled vcelku neutrálním výrokem de facto podpořil zrovnoprávnění alkoholu a konopí, aniž by viditelně pobouřil konzervativnější část populace. V jiném rozhovoru se dokonce „přiznal“, že v mládí sám kouřil marihuanu z Maroka a Afganistanu.

I přes zjevné nedostatky obou kandidátu vám přejeme ve volbě nového prezidenta šťastnou ruku a našemu konopí šťastnější budoucnost.


Dále by vás mohlo zajímat…
Podpoří nový prezident legalizaci konopí?

2.11.2011
Flashback - konopné zprávy

Podpoří nový prezident legalizaci konopí?

22.5.2017
Festivalová sezóna 2017: Mezi ploty

Podpoří nový prezident legalizaci konopí?

1.12.2014
Legenda: Strain Hunters

Podpoří nový prezident legalizaci konopí?

25.7.2015
Festivalová sezóna 2015: Prague Pride


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu