17

Drogová poradna

Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Drogová poradna

Testy

Čaute lidi, budou mi dělat testy z krve a z moči na THC. Jak dlouho se ve mne udrží? Jde mi o řidičák, tak pište dobrý zprávy, děkuju!

Zdravím vás. Z vašeho dotazu není jasné, kdy jste přesně přestal kouřit a také kdy se testy budou provádět. THC, účinná látka marihuany je prokazatelná z tělních tekutin přibližně v těchto rozmezích:

Moč = 1 až 30 dní (lze i déle u každodenních uživatelů, při konzumaci občas do 14 dní)

Krev = do 14 dní (při občasném užití cca týden)

Sliny = jako u krve

Doporučuji zakoupit v lékárně volně prodejný test na detekce z moči a sám si jej v domácích podmínkách provést. Alespoň budete vědět, jak na tom jste.

Syn hulí

Dobrý den, zjistil jsem, že můj 15letý syn hulí trávu. Po několika rozhovorech se přiznal a nehodlá s tím přestat, je s touto situací absolutně spokojený a odmítá jakoukoli spolupráci. Dle jeho vyjádření je to nejlepší zábava. Co mohu udělat?

Zdravím vás. Bohužel, nedisponujeme univerzální odpovědí, která by dokázala hned všechno vyřešit a zároveň byla aplikovatelná pro všechny. I když bychom si to někdy přáli. To, že syn odmítá prozatím spolupráci neznamená, že nemůžete poradenské služby využít vy. Vzhledem jeho nízkému věku, postoji a vůbec celkové závažnosti (předpokládám, že se k tomu vážou i další potíže - škola, chování, ztráta zájmů atd.) by pro vás bylo vhodné navštívit poradenství osobně. Nabízí více prostoru, můžete se tam obracet opakovaně a aby byla pomoc účinná, je třeba mít více ucelených informací. Tyto záležitosti se nedají vyřešit ze dne na den, je to trochu běh na dlouhou trať. Proto je dobré být v kontaktu s odbornou pomocí a mít tak možnost jednotlivé kroky (nově vzniklé situace) průběžně konzultovat.

Paranoia 

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně svého partnera. Jsme spolu už skoro 5 let a do vztahu se poslední rok z obou stran připletly drogy (marihuana, amfetaminy). On je 14 dní milující a nesmírně vnímavý přítel a potom z ničeho nic řekne, že bude lepší, když budeme každý sám, že ho tahle hra nebaví a že mu pořád jen lžu. Jak ho mam přesvědčit, že mu nelžu a chci být jen s ním? 

Dobrý den, takové zvraty jsou bohužel poměrně běžnou součástí vztahů, kde jsou kromě dvou partnerů ještě i drogy. Fungují jako třetí ve hře, jako kdyby se objevil někdo třetí. Pak se vkrádá nejistota, podezřívavost, paranoia, to vše sycené ještě samotným účinkem drog, především amfetaminů. Dokud budete ve vztahu „tři“, těžko s tím něco dělat. Jeden je tam navíc.

Tento článek vyšel v magazínu Legalizace číslo 17. Magazín Legalizace najdete v běžné distribuci na těchto místech. Magazín si také můžete předplatit. Je to finančně výhodné, pohodlné a k předplatnému navíc dostanete dárky, které vám jinde nedají.


Dále by vás mohlo zajímat…
Drogová poradna

10.11.2010
Drogová poradna

Drogová poradna

26.4.2011
Fascinace muchomůrkami

Drogová poradna

14.5.2013
Festivalová sezóna 2013

Drogová poradna

1.11.2012
Fakta o drogách - Čokoláda


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu