15

High tech

Nový rok přinesl některé velice zajímavé novinky, zejména ze světa kuřáků. Představíme vám dnes nové filtry Rolls s turbem, neskutečně dobře vypadající přenosný vaporizér od firmy Atmos, a abychom učinili za dost tradici, máme pro vás jednu pěstební vychytávku, nový květový stimulátor od B’cuzz.

High tech

Atmos RAW

I kdyby nic jiného, vaporizér RAW rozhodně udělá dojem (pořídit si jej můžete zde). Jedná se o první vaporizér na našem trhu v designu elektronické cigarety. Navíc ten design není jen tak ledajaký. RAW dělá naprosto luxusní dojem nejen svým provedením, ale i použitými materiály. Výrobce zde skutečně nešetřil a vaporizér je tak zvenku tvořen laserově broušenou chirurgickou ocelí, zatímco tepelně namáhané vnitřní části jsou z kvalitní keramiky. (Ne)kouření je pohodlné i díky pogumovanému náustku, který má podobný povrch jako zadní strany některých mobilních telefonů, takže je na dotek velice příjemný. Zdrojem tepla je tu, podobně jako u elektronických cigaret, lithiový článek, a tak není zapotřebí žádný zapalovač nebo plyn. Jediná z toho plynoucí nevýhoda je, že s sebou musíte brát nabíječku a mít k dispozici zásuvku nebo USB port, protože součástí balení je i USB nabíječka.

V balení dále najdeme kvalitně působící čistící kartáček a nástroj pro pěchování rostlinného materiálu. Zvlášť si můžete dokoupit ještě dodatečné skleněné sítko, které omezí objem vznikajícího dýmu, což ještě zjemní prožitek z vaporizace. RAW je nabízen ve třech barevných provedeních, v modrém, černém a stříbrném, přičemž všechna jsou velmi povedená a elegantní. Zejména to modré působí trochu sci-fi dojmem. Svými rozměry 12,7 x 1,2 cm je na tom RAW podobně jako elektronické cigarety, takže se pohodlně vejde naprosto kamkoliv. S ohledem na kvalitu provedení a exkluzivitu je cena vyloženě příznivá, obzvláště pokud ji porovnáte s jinými vaporizéry na našem trhu.

Orientační cena
Atmos RAW — 3 999 Kč
Skleněné sítko — 50 Kč

B’cuzz Blossom Builder

BlossomSpolečnost Atami uvedla pod značkou B’cuzz na trh další dílek zapadající do její konopně výživné skládačky. Blossom Builder existuje ve variantách Liquid a Tabzz, význam si asi domyslíte, ale jen pro jistotu – Liquid je tekutý doplněk do hydroponiích systémů, zatímco Tabzz jsou rozpustné tabletky použitelné kdekoliv jinde. Blossom Builder patří do kategorie stimulátorů určených pro nejposlednější fázi květu, tedy poslední 2–4 týdny. Přidává se k běžnému hnojivu, proto neobsahuje příliš základních biogenních prvků, přesněji řečeno obsahuje pouze fosfor a draslík v poměru 1 : 1,5.


Hlavní účinnou složkou jsou zde různé minerály, stopové prvky a aminokyseliny, které dají kytičkám ten správný impulz k poslednímu vzepětí před pokosením. Jak Tabzz, tak Liquid se dávkují velmi decentně, takže jedna tabletka vám vystačí pro 10 rostlin a 100 ml tekutého stimulátoru stačí na namíchání 400 litrů zálivky. Bohužel tekutý Blossom Builder Liquid není v tuto chvíli (v době psaní článku) v českých growshopech k dostání, ale jistě to nebude dlouho trvat a koupíte ho i u nás.

Orientační cena
B’cuzz Blossom Builder Liquid (100 ml) — 280 Kč
B’cuzz Blossom Builder Tabzz (1 ks) — 130 Kč

Rolls 69

highNová společnost na našem trhu, Smart-Filter, uvedla v rámci uplynulého Cannafestu 2012 zajímavý nový výrobek. Jedná se o hotové filtry, které jsou nezvykle křížkově perforovány. Funguje to tak, že jedna část křížků se schová pod papírek, zatímco druhá zůstane venku. Výsledný efekt je takový, že při nasátí vzduchu vnitřní otvory přitáhnou papírek těsně k filtru, takže nikde nic neuniká, zatímco vnějšími otvory proudí dovnitř chladný vzduch a mísí se s nasávaným kouřem. Filtry jsou celkem dlouhé, takže se výsledný produkt dobře drží. Konečně někoho napadlo utnout módu filtrů, které jsou kratší než bříško prstu a z kterých už si nejeden z nás odnesl nepříjemné popáleniny. Výrobce navíc tvrdí, že tyto filtry dokážou eliminovat veškeré mechanické nečistoty, takže kouření by mělo být zdravější i chutnější. Jako bonus máte na výběr mezi zelenou a červenou barvou.

Orientační cena
Rolls 69 (10 ks) — 24 Kč

Čerstvé novinky vám přináší Growshopvelkoobchod


Dále by vás mohlo zajímat…
High tech

28.3.2012
High Tech

High tech

26.4.2012
HISTORIA MAGISTRA VITAE aneb dějiny jsou učitelkou života

High tech

7.3.2011
100 KYTEK aneb pěstujte konopí beze strachu

High tech

3.2.2013
High Tech


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu