14

Mexické kapky z čerstvého konopí na astma a migrénu

Mexické kapky je přípravek typu konopné tinktury inspirovaný mexickým patentem, který byl upravený pro české poměry. Představuji jej ve dvou variantách – první se užívá po kapkách jako lék, zatímco druhá se pije jako digestiv po štamprličkách. Obě varianty mají léčebný účinek, ta druhá je navíc i moc dobré pití. K přípravě se netradičně používá čerstvě sklizené konopí a výroba trvá přes dva měsíce.

Mexické kapky z čerstvého konopí na astma a migrénu

Mexické kapky k užívání po kapkách

Tento recept je vhodný, pokud budete tinkturu užívat jen po kapkách jako lék. Může se podávat i dětem.

Suroviny

Syrové vrcholíky samičích rostlin konopí (palice + trim). Vrcholíky je nejlépe sbírat dopoledne. 
Potřebné množství je 150 gramů v syrovém stavu.

2 litry čistého alkoholu, (96 %, nejlépe z třtiny).

Postup

Vrcholíky se naloží do 1 litru alkoholu. Prvních 8 dní každodenně protřepáváme. Nechat louhovat celkem 2 měsíce při pokojové teplotě v temnu.

Přefiltrovat přes filtrační papír nebo přežehlené plátno do vyšší láhve. Nechat odstát v chladu 24 hodin, opatrně slít cca 3/4, zakalený zbytek u dna přefiltrovat. Slít obě frakce dohromady a zředit stejným množstvím alkoholu. Skladovat v chladu a temnu. 

Použití

Přípravek se užívá po 10–20 kapkách pod jazyk jako klasická konopná tinktura, nebo jako speciální tříměsíční léčebná kúra na migrénu a astma:

Pacienti od 10 let výše – užívat 10 kapek každých 48 hodin po dobu 30 dnů. Snížit na 5 kapek každých 48 hodin během dalších 30 dnů. Třetí měsíc užívat 2 kapky denně.

U menších dětí podávat tolik kapek, kolik je dítěti let každých 48 hodin v prvním měsíci. V druhém snížit počet kapek na polovinu, v třetím podávat 1 kapku denně.

Mexické kapky k užívání po panácích

Tento recept je vhodný, pokud budete tuto konopnou tinkturu užívat nejen jako lék, ale rádi si dáte panáčka dobrého pití. 

Suroviny

Částečně zaschlé vrcholíky samičích rostlin konopí (palice + trim), sušené tři dny nejlépe na slunci. Vrcholíky je nejlépe sbírat dopoledne. Potřebné množství je 100 gramů v polousušeném stavu;

1 litr dobré domácí pálenky z meruněk nebo hrušek.

Postup

Vrcholíky se naloží do alkoholu. Prvních 8 dní každodenně protřepáváme. Nechat louhovat celkem 2 měsíce při pokojové teplotě v temnu.

Přefiltrovat přes filtrační papír nebo přežehlené plátno do vyšší láhve. Nechat odstát v chladu 24 hodin, opatrně slít cca 3/4, zakalený zbytek u dna přefiltrovat a slít obě frakce dohromady. Skladovat v chladu a temnu.

Použití

Může se pít přímo, nebo použít k přípravě vaječného likéru, rumových řezů a podobných pochoutek. Skvělý doplněk vánoční tabule. Pozor na dávkování - obvykle stačí vypít půl malého panáku, abyste pocítili účinky!


Dále by vás mohlo zajímat…
Mexické kapky z čerstvého konopí na astma a migrénu

19.5.2017
Balíček Eagle Bill k předplatnému magazínu Legalizace

Mexické kapky z čerstvého konopí na astma a migrénu

14.11.2013
Kam až je v rámci boje proti konopné komunitě schopná česká policie zajít?

Mexické kapky z čerstvého konopí na astma a migrénu

16.5.2016
Amy Winehouse: Osamělá zářící kometa

Mexické kapky z čerstvého konopí na astma a migrénu

24.7.2015
Austrálie: Zelení chtějí ukončit válku proti drogám a zavést portugalský dekriminalizační model


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu