02

Pavlač

Rubrika Pavlač je nástěnka určena pro reakce čtenářů – tedy pro vás! Líbí se Vám časopis, či naopak nejste s něčím spokojeni? Máte důležité sdělení a toužíte se o něj podělit? Tak neváhejte a posílejte své příspěvky na redakce@legalizace.cz. Ty nejzajímavější z nich v dalším čísle zveřejníme.

Pavlač

Dobrý den,

nemyslím si, že v PR článku 5 semen z minulého čísla je vše zcela pravda. První pokusy s prodejem semen zde vedli jiní, a to už v roce 2004 a v roce 2007, policie však tyto snahy znemožnila. V Čechách jsou semena k dostání stabilně od roku 2008 a určitě to není zásluha jednotlivce, ale za tímto krásným faktem, o kterém se nám všem v časech minulých jen zdálo, stojí spousty lidí, od těch ojedinělých a nezdařilých pokusů, přes dlouholeté snahy lidí z Legalizace.cz, Konopy, Konopí je lék a dalších lidí, kteří rozdávali semena zdarma, až po ty jednotlivé prodejce, kteří postupně nacházeli odvahu se tomuto obchodu v ČR věnovat a byli ochotní položit hlavu na špalek. Těm všem patří díky.

Mějte se a smějte se, díky Michal. Hezký den přeje kolektiv semenakonopi.cz

Další dopis jsme dostali od pana Honzy.

Názor kuřáka marihuany

Nejsem pro legalizaci distribuce marihuany, distribuce by měla být i nadále nezákonná, tak jako tomu je i dnes. Samozřejmostí je výjimka pro léčebné účely, tak by měla být k dostání například v lékárnách na předpis lékaře. Nechápu jen, proč mi někdo diktuje, co můžu pěstovat a konzumovat – když tím nikoho neohrožuju, nikoho neovlivňuju nebo něco podobného, nemělo by to vlastně nikoho ani zajímat. Vezměte si třeba jablka, na vesnici má snad každý na zahrádce několik stromů a každý je také konzumuje, někdo dokonce i prodává či dál zpracovává na největší drogu – alkohol –, která, jak jistě víte, se dá distribuovat velice snadno. To nikoho nenapadne. Jen uživatelé a příznivci marihuany to mají kapánek těžší, dle mého názoru kvůli médiím – jak všechno zveličujou a kvůli bandě vypatlaných politiků, v čele s alkoholikem, kteří za nás rozhodují, co se může, a co ne (demokracie). Víceméně jde o to, že v tomhle Kocourkově „zákon naprosto zásadně narušuje demokracii v této zemi, svým zněním porušuje ústavně zakotvenou právní jistotu občana a zásadním způsobem ohrožuje ústavně zakotvenou svobodu projevu… Kdo svádí jiného tiskem, knihou, písní, zpěvem, tancem, hudbou a internetem k užívání jiných drog a návykových látek než alkoholu, bude potrestán odnětím svobody na 1–5 let“ ( z úst J. X. D.).“ Hypoteticky bych mohl jít sedět už za tento článek.

Pěstování a držení marihuany pro vlastní potřebu je pouze osobní záležitostí a nemělo by to být regulováno státem. Jak říká webový server Bushka.cz: V současné době se ve světě ustupuje od politiky trestního postihu držení konopí pro vlastní potřebu, neboť vědecké studie prokázaly, že tato lehká (fyzicky NEnávyková) droga je ve srovnání s legálními tvrdými (návykovými) drogami, jakými jsou alkohol a nikotin, jen velmi málo škodlivá. Přesto je u nás konopí v podobě sušiny považováno za stejně nebezpečnou drogu jako například heroin (tvrdí Jakub Frydrych, nový šéf protidrogové centrály).

Zatímco v ČR jsou na chlast reklamy v televizi a máme zde nespočet zakouřených hospod, kde se každodenně odehraje několik rvaček podnapilých jedinců, kteří jsou agresivní po nadměrné konzumaci alkoholu (snad každý z nás někdy viděl podnapilého agresivního jedince), a další kvanta trafik či jiných prodejních míst, jako jsou papírnictví, hospody a restaurace, kde se prodávají ony škodlivé cigarety, na které jsou taktéž reklamy jako kráva, i když jsou „označené“ rámečkem o škodlivosti. Alkohol i tabák je pro stát daňově výdělečnou komoditou, a to je i jediné mé vysvětlení, proč ti blbci nechtějí povolit ono „pěstuj si a kuř si“ – stejně jako u jablek. Na rozdíl od alkoholu jsem vážně nikdy neviděl rvačku dvou zhulených, ani si nikdy nepovšiml nejmenší agrese.

Další mojí myšlenkou jsou léčivé účinky konopí, tudíž by do toho byly zapleteny i farmaceutické zájmy… Snad každý ví o léčivých a relaxačních účincích konopí v podobě sušin, vývarů, mastí a podobně, myslím, že není třeba je dále zmiňovat.

Legalizujte srdcem, legalizujte hlavou!


Dále by vás mohlo zajímat…
Pavlač

15.1.2013
Češi, nekraďte!

Pavlač

28.2.2012
Nové číslo Legalizace s Milanem Šteindlerem právě vychází!

Pavlač

16.6.2013
Oběti prohibice na sportovních kolbištích

Pavlač

15.7.2015
Papežova návštěva Bolívie ukazuje, že je načase změnit protidrogové zákony


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu