57

Editorial 57: Jsme na tahu

Celou tu dobu mi to připadalo jako dětská hra. Občas sice trochu krutá či plná nečekaných zvratů, ale pořád hra. Taková ta dětská. Něco na způsob hry na schovávanou a na honěnou. Na kočku a na myš, na četníka a zloděje. Jedna strana hájila pomyslné dobro, druhá zlo, takové protipóly, aby hra měla nějakou dynamiku a nezačala brzy nudit.

Editorial 57: Jsme na tahu

Každý si svůj tým vybíral svobodně a rád, hranice domnělého dobra a zla se stejně s každým vítězstvím té či oné strany pomalu stíraly. Byla to asi víc zábava než skutečná příslušnost ke konkrétnímu týmu. A když měl někdo pocit, že se jeho týmu moc nedaří, vždy měl možnost s nově započatou hrou přestoupit do týmu svého bývalého protivníka. Čas plynul a všichni jsme ve hře lehce zpomalili a zvážněli. Ale stále to byla spíš kratochvíle než cokoli jiného.

Pak jednoho, ani ne moc pěkného dne začal ten druhý tým uprostřed rozehrané hry měnit a upravovat pravidla a přitvrzovat. A zavírat. Nejdříve oči nad chováním svých spoluhráčů, kteří se neštítili tu do nás strčit o trochu silněji, tu nastavit nohu, způsobit faul, újmu a bolest. A hra přestala naplňovat dětské touhy a základní potřeby. A protivníci zavírali dál. Zavírali nám pusy, zavírali nám obchody a nakonec nám pozavírali i kamarády…

A tím veškerá legrace skončila.

Nastal tak nejvyšší čas, abychom v nadcházejícím roce naplnili nejen svá tajná předsevzetí, ale i veřejná náměstí, soudní síně, odborné besedy, konference, veletrhy, radnice, výbory a zasedání Poslanecké sněmovny, semináře, kluby, média, pole a louky, zahrady i balkony, a společně se zasadili za lepší pravidla hry i zelenější hřiště pro nás pro všechny. 

Robert Veverka
šéfredaktorMagazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu