Maskovaní aktivisté rozdávali v Manchesteru jointy

Ve Spojeném království se zvedá vlna podpory pro legalizaci rekreačního užívání konopí. Někteří politici zasedající v parlamentu dokonce naznačují, že tato zásadní změna v legislativě by mohla přijít již v příštích pěti letech.

Maskovaní aktivisté rozdávali v Manchesteru jointy

Poslední protesty ale naznačují, že některým lidem už pomalu ale jistě začíná docházet trpělivost. V Manchesteru nedávno proběhla protestní akce, během které aktivisté schovaní za černými maskami rozdávali konopí kolemjdoucím na ulici. Maskovaní mladíci prohlásili, že o nich ještě uslyšíme. 

Maskovaní jedinci během protestu údajně rozdali konopí v hodnotě přibližně 23 000 korun.

Protest byl zachycen na video, které však přibližně po týdnu zmizelo. Celá scéna se odehrávala v jednom z největších městských parků Manchesteru, Piccadilly Gardens. Maskované osoby nesly transparent se sloganem „Konopné suvenýry zdarma.“ Dle očekávání kolemjdoucí dlouho neváhali a za chvíli se jich kolem záhadných dobrodinců rozdávajících zelené dary začaly srocovat celé houfy. 

Konopí pro všechny

Maskovaní jedinci údajně rozdali konopí v hodnotě přibližně 23 000 Kč. Video na internetu dle serveru Lad Bible vydrželo necelý týden. Britský deník Metro uvedl, že jeden z aktivistů byl po cestě z akce domů zadržen policií. Deník dále uvádí, že druhému „psanci“, jak se aktivista sám označil, se podařilo pronásledování uprchnout. „Fiktivní postavu bez tváře zatknout nemůžete. Máme dobré právníky a nebojíme se,“ nechal se slyšet anonymní aktivista a dodal, že rozdáváním konopí zdarma „to všechno teprve začíná.“ 

„Dokud nás někdo nepřesvědčí, že je konopná prohibice doopravdy opodstatněná, budeme v protestech pokračovat.“ 

„Našim cílem je zpochybnit jisté britské zákony a postavit se autoritám,“ prozradil „psanec“ novinářům. „Dokud nás někdo nepřesvědčí, že je konopná prohibice doopravdy opodstatněná, budeme v protestech pokračovat. Chceme posunout hranice zákonů a autorit se nebojíme.“

Blíží se konec prohibice?

Ve Spojeném království se již nyní najdou zákonodárci, kteří mají na protikonopné zákony stejný pohled. Skupina členů britského parlamentu se nedávno vydala na průzkumnou misi do Kanady s cílem nabrat inspiraci ohledně legalizace konopí. Spojené království je v tomto ohledu zatím stále konzervativní a konopí považuje za nelegální drogu. Právně ho řadí do „Skupiny B“, která mimo jiné zahrnuje například amfetamin. Dnešní zákony tak zakazují jeho držení, pěstování i distribuci. Dva poslanci, kteří se kanadské mise zúčastnili, David Lammy z Labouristické strany a liberální demokrat Norman Lamb, svorně předpokládají, že konopí se začne ve Spojeném království legálně prodávat již v příštích pěti letech.

„Chci konopný trh jednou provždy vymanit z rukou zločinců, legalizovat ho a regulovat.“ poslanec David Lammy 

 V loňském roce bylo ve Spojeném království sice legalizováno léčebné konopí, ale kvůli mnohým byrokratickým obstrukcím se k němu spousta pacientů nemá šanci dostat. Lammy, který legalizaci otevřeně podporuje, představil svůj návrh na to, jak by mohl regulovaný trh s legálním konopím ve Spojeném království v praxi vypadat: „Chci konopný trh jednou provždy vymanit z rukou zločinců, legalizovat ho a regulovat,“ citoval Lammyho deník Metro. „Chci na trhu vidět konopí, které bude slabší, a důkladně prověřené chemickým rozborem. Chaos, který dnes kolem konopí v naší zemi vládne, musí jednou pro vždy skončit.“ 

Zdroj: hightimes.com

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Maskovaní aktivisté rozdávali v Manchesteru jointy

30.3.2015
Nová legalizační strana ve Velké Británii

Maskovaní aktivisté rozdávali v Manchesteru jointy

11.4.2011
Ti všichni už si předplatili legalizaci :)

Maskovaní aktivisté rozdávali v Manchesteru jointy

14.11.2015
Přátelé konopí: Matthew Paige „Matt“ Damon

Maskovaní aktivisté rozdávali v Manchesteru jointy

5.7.2012
Právě vychází nové číslo Magazínu Legalizace!


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu