53

Druh osvětlení má vliv na protirakovinné vlastnosti konopí

Rostliny pěstované na maximální podíl THC nemusejí být pro onkologické či jiné pacienty ideální. Podle výsledků nového výzkumu by samopěstující pacienti nebo jejich dodavatelé měli zvážit, zda při pěstování konopí pro léčebné účely zvolili správný typ osvětlení.

Druh osvětlení má vliv na protirakovinné vlastnosti konopí

Nedávno dokončený výzkum izraelských expertů na konopí z institutu Volcani Center naznačuje, že na léčebnou kvalitu konopí má zásadní vliv druh osvětlení použitý v pěstírně. To sice nezní nikterak převratně, nicméně při čtení studie vás může zaskočit zjištění, že konopí s vysokým obsahem THC vypěstované pod umělým LED osvětlením není vždy tou nejlepší volbou pro uživatele, kteří ho konzumují pro léčebné účely. Výsledky výzkumu dokonce naznačují, že pro boj s rakovinou jsou pravděpodobně nejlepší výpěstky s relativně nižší koncentrací kanabinoidů a terpenů, při jejichž produkci se umělé osvětlení nevyužívá vůbec. 

LED osvětlení na vyšší obsah THC

Studie se zaměřila na dvě odrůdy konopí. Při jejich pěstování byly použity tři typy osvětlení – klasické fluorescenční žárovky, vysokotlakové sodíkové výbojky (HPS) a LED osvětlení, které dnes upřednostňuje stále více pěstitelů. Rostliny byly podrobně monitorovány od vyklíčení až po kvetení, jež trvalo 35 dní. Zkouška poměrů kanabinoidů a terpenů v odrůdách proběhla dvakrát, a to po 14 a 35 dnech. Není žádným překvapením, že rostliny pěstované po LED osvětlením obsahovaly nejvyšší míru kanabinoidů a kanabinoidních kyselin. Nejvíc fascinující byl však objev, že rostliny pěstované pod sodíkovými výbojkami sice měly nižší obsah kanabinoidů a terpenů, nicméně jejich schopnost likvidovat rakovinné buňky byla dvakrát vyšší. 

................................................................................................................

Celý článek najdete v magazínu Legalizace č. 53. Závislost na trávě, ale také konopím proti migréně či konopí v léčbě vážně nemocných dětí, to jsou další témata, o kterých se dočtete v tomto čísle. Podíváme se také na jiné drogy, konkrétně MDMA při léčbě traumatu. Na přetřes přišla i odvrácená strana užívání těchto látek aneb psychedelika a psychóza. Aktuální číslo je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Druh osvětlení má vliv na protirakovinné vlastnosti konopí

15.1.2019
Jak komunikovat s orgány č. 31: Tváří v tvář policii

Druh osvětlení má vliv na protirakovinné vlastnosti konopí

3.3.2019
Jak se zhulit s babičkou: Jointy mezi generacemi

Druh osvětlení má vliv na protirakovinné vlastnosti konopí

6.5.2019
Jak prodávat konopí v Evropě

Druh osvětlení má vliv na protirakovinné vlastnosti konopí

8.7.2019
IACM 53: Vztah mezi motivací ke konzumaci konopí a problematickým užíváním


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu