51

Toxická psychóza zevnitř

Toxická psychóza byla, je a zůstane tím nejintenzivnějším, nejzvláštnějším a nejdůležitějším zážitkem v mém životě.

Toxická psychóza zevnitř
"Najednou vám dojde, že lidi kolem vás jsou jen nastrčení herci."

Propukla u mne v jisté životní fázi, kdy jsem to „nejvíc potřeboval“. V podstatě rozetnula všechno před ní a po ní. Vše po ní už bylo postupné skládání se dohromady a dávání si života do pořádku, což trvalo řekněme dva roky. V oné životní fázi jsem byl silně lékově a drogově závislý. Jednalo se o kombinace BZD, SSRI antidepresiv ve vysokých dávkách, šňupání gabapentinu a užívání stimulancií, konopí či LSD. V ty aktuální dny, kdy to u mne propuklo, jsem užil spoustu tablet Adipexu, léku na hubnutí, jinak také fenterminu. Jedná se o dlouho účinkující preparát proti chuti k jídlu a já užil pětkrát čtyři tablety po dvouhodinových intervalech. Psychotické stavy ale začaly přicházet pozvolna až na dojezdu, nikoli v akutním účinku.

Tenkrát jsem byl už dva roky nezaměstnaný a byl jsem obětí svého chorobného ega, neustále připojený na internetu, na sociálních sítích. Málo jsem jedl, celkově jsem byl zanedbaný, valily se na mne dluhy. Místo toho, abych to vše nějak řešil, jsem si našel zástupný problém, a to byla svého druhu „válka“ s členy webových diskusních stránek www.okoun.cz. Spousta „profilů“ mne tam každodenně urážela, ponižovala a zesměšňovala. Natáčel jsem mobilním telefonem videa, která jsem pak umisťoval na YouTube. Na nich jsem těmto lidem nadával, vyhrožoval, vymýšlel si o nich všelijaké historky a podobně. Strašně jsem se na to upnul, až obsesivně. Byl jsem pod obrovským psychickým tlakem, a i proto jsem bral tolik léků na psychiku, občas drogy, abych se z toho nezbláznil… ale to se nakonec stejně stalo. Celý průběh psychózy by byl na jednu knihu, spíše se pokusím popsat ty nejzajímavější a nejdramatičtější události a zamyslet se, co se mi vlastně v mozku tenkrát dělo. 

Bludy

Základem veškerého „vyšinutí“ byly bludy a k nim halucinace, zejména sluchové a jemně vizuální. Ještě mnoho měsíců po těchto událostech v mé hlavě v létě roku 2015 jsem urputně věřil některým obsahům a nenechal jsem si je vymluvit. Raději jsem o nich nemluvil, protože jsem se nechtěl hádat. Jak se říká v lidové slovesnosti: „Ono mu z toho všeho ruplo…“, tak to se mi stalo doslova. Všechno totiž začalo jednou velkou ránou u mě v pokoji. Seděl jsem u počítače a najednou jsem uslyšel ránu, jako by někdo ze zdi zatáhl za kabely do mého PC (u kterého jsem nonstop seděl dva roky v podstatě v opuštěném domě po prarodičích), jako by se z něho něco vytrhlo, jako by něco těžkého někde spadlo.

Rána… a zmatek v hlavě. Strašný strach, úzkost a paranoia… A pak to přišlo.

Ony bludy, jak přicházejí, to není jako sen, není to jako halucinace, není to jako drogové opojení (to vše jsem znal). Je to jako realita, ale nedokážete určit a rozpoznat, že je to jen ve vaší hlavě. Vnímáte to jako „vně“, venku kolem vás, svět se začne celkově ubírat jinam, úplně do bizarních směrů. Přitom to tvoří váš mozek, vaše mysl a smysly, a to velice rychle. První brutálně intenzivní vzorce bludů vypadaly asi takto: „Aha! Takže oni už jsou tak neskutečně drzí ti hajzlové z internetu, nejenže mě furt pomlouvají a dělají si ze mě srandu na internetu, oni nakonec fakt přijeli sem na vesnici a schovávají se u mě na střeše! Aha, oni vytáhli nějakej důležitej kabel z PC, sakra, co to mohlo být? Co mám sakra dělat?

V tu chvíli jsem naprosto přestal umět ovládat počítač a měl jsem v hlavě opravdu vymazáno a chaos. Najednou se mi tam jako by nahrával každou minutu jiný software. Celé to bylo jako v akčním filmu a já byl hlavní hrdina, na kterého se upírají zraky celého světa. Jenže to není jen pocit, v tu chvíli je to pro vás realita! O psychóze je nutné přemýšlet jako o jiné realitě pro toho postiženého, kdo ji aktuálně prožívá. Prostě když máte nějaké mladé výrostky na střeše, kteří vám stahují informace a data z PC, tak se chováte, jako by tam fakt byli! Když si „uvědomíte“, že máte všude po pokoji a po bytě rozmístěné skryté kamery, tak je tam skutečně hledáte. Začal jsem hledat ty lidi, začal jsem hledat ty kamery. Rozebral jsem kdeco, byl jsem strašně aktivní. Navíc bylo vedro a já byl dehydratovaný, měl jsem žízeň, strach a byl jsem plný úzkosti – protože před tím děsivým agresivním zlým světem NEBYLO KAM UNIKNOUT! 

„Prozření“

Rozjížděly se mi v hlavě další a další bludy, které se na sebe exponenciálně nabalovaly. Pochopil jsem, že přijde ten VHLED, vhled do MATRIXU. A to je nejstrašnější a nejděsivější pohled a prozření, jaké si vůbec dokážete představit, je to moment, kterému se ani ty nejdivočejší pozemské prožitky nemohou rovnat! A to ani drogy, ani LSD šílenosti, ani adrenalinové sporty, nic. Protože tady v jednom momentě hledíte do chřtánu světa a reality, kde je všechno jinak. Najednou vám dojde, že lidi kolem vás jsou jen nastrčení herci. Že přátelé celý život nejsou vaši přátelé, ale jen herci. Že dokonce ani rodiče nejsou vaši skuteční rodiče! Že to je všechno jenom šílená, roky trvající šalba, hra, že jste středem totálního celosvětového komplotu proti vám! Že zvířata na vesnici nejsou živá zvířata, ale roboti, kteří mají místo očí kamery a těmi vás sledují a natáčejí.

Všechno se vám uvnitř zhroutí. Láska k rodičům zmizí, protože to nejsou rodiče. Dokonce i to, kdo jste, jaké máte vzdělání, co máte za sebou, svoji historii – i to ztratíte, protože je to jen divadlo. Učitelé u zkoušek v minulosti jen hráli svoje role, vzdělání nemáte zasloužené, jen se to tak zahrálo. Abyste si mysleli, že to je vaše realita – ale není. A tohle vše probíhá ve vaší hlavě strašně rychle. Rychleji, než myslíte normálně. Úplně jsem fyzicky cítil, jak se mi tento nový Matrix rozlévá neuron po neuronu v mozku.

Vesnice byla dokola ohraničená jakýmsi silovým polem, které mi nedovolilo z ní odejít.

A nevíte, co se s tím počít. Začnou vám téct slzy, máte strach, úplně vás to zlomí, pošlape, rozpustí! Ptáci se vám na plotech hlasitě smějí, vlastně jsou to roboti… Celý svět na vás hledí kamerami a užívá si tu show. Do toho vidíte, že všichni ti lidi ze sociální sítě Okoun jsou ve vesnici, mají kamery, natáčí vás, sledují, jsou v autech. Dokonce místní sousedé jim pronajali za drahé peníze pokoje v sousedních domech, protože dobrá stovka lidí přijela sledovat tu komedii s tím místním bláznem!

No a teď co s tím dělat? I když jsem měl strašný strach a strašně jsem se styděl vylézt z domu, byl jsem zahnán do kouta a rozhodl jsem se s tím okolním světem nějak bojovat. Tak jsem se na to oblékl, vzal si batoh, do něj nějaké nářadí a chtěl jsem z vesnice utéct. Jenže byli všude. A děly se další podivné věci. Třeba vesnice byla dokola ohraničená jakýmsi silovým polem, které mi nedovolily z ní odejít. Chodil jsem všude možně, na rameni lopatu na obranu. Pak jsem se zase vrátil do domu. Zapomínal jsem, přeskakovalo mi myšlení, byl jsem strašně zmatený.

........................................................................................................................

Celý článek najdete v magazínu Legalizace č. 51, který je právě v trafikách. Aktuální číslo se semínkem konopné odrůdy Amnesia Nr. 7 v příloze je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Toxická psychóza zevnitř

3.1.2019
Budoucnost konopí jako léčiva

Toxická psychóza zevnitř

23.11.2018
Drogová poradna 49: Pervitin a jeho ne/působení

Toxická psychóza zevnitř

27.2.2019
Člověk využívá konopí již déle než deset tisíc let

Toxická psychóza zevnitř

1.9.2013
Britští odborníci tvrdí, že konopí nezpůsobuje psychózu a schizofrenii


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu