51

Konopí jako doplněk ve sportovní kulturistice

Povědomí o konopí jako léčivé rostlině u nás rok od roku roste. Mastičky na bolavé klouby, pohmožděniny či odřeniny se pomalu stávají součástí výbavy našich domácností. A s tím, jak se postupně uvolňuje konopná politika v zahraničí, vyplouvají na povrch četné případy užití konopí jako léčiva i ve sportech, konkrétně ve volejbale, hokeji nebo zápasech typu box či smíšená bojová umění MMA.

Konopí jako doplněk ve sportovní kulturistice
K tréninku se konopí využívá v opravdu malém množství.

Mnohem méně se už dovíme o využití konopí v rozšířeném koníčku, životním stylu a pro některé i sportovní kariéře – kulturistice. Má tato rostlina vůbec využití pro sportovce v posilovnách? Na začátek je potřeba připomenout, že konopí je u nás zařazeno na seznam látek zakázaných Antidopingovým výborem ČR. Ve statistikách se jeho zneužití sportovci vyskytuje poměrně často. Z tohoto faktu si lze jednoduše vyvodit, že nějaký užitek nejspíš pro sportovce bude mít, rozhodně ale ne takový, jaký můžeme čekat například při užití anabolických steroidů.

Klíč k regeneraci

Ve fitness kruzích se pohybuji okolo šesti let a za tu dobu jsem posbíral spoustu poznatků, zkušeností a zpovědí lidí, kteří konopí užívají. Proto vím, že v oblasti fitness a kulturistiky se dnes nejčastěji užívá z toho důvodu, že je nejúčinnějším prostředkem ke klidnému spánku. Hluboký a dlouhý spánek je totiž klíčem nejen k regeneraci, ale i správné funkci mozku a tělesné imunitě, a jeho nedostatek je typickým problémem sportovců v předsoutěžní přípravě. Jejich tělo je krom každodenních potíží pod dlouhodobým stresem z nedostatku přijaté energie ze stravy čili z těžké diety, často trénují dvoufázově a ženou své tělo do úplných limitů. Tyto fáze trvají i několik měsíců a člověk se tak může dostat nejen na dno svých fyzických, ale i psychických sil. Mnohdy se pak objevují poruchy spánku, podrážděnost, nervozita, ale i lehké deprese.

Díky konopí se lze při cvičení lépe soustředit a zaměřit na práci daného svalu či pohyb těla.

Pokud se sportovec dostane do takové situace, má na výběr ze tří možností: zaprvé může nedržet se stanoveného plánu, méně cvičit a více jíst, aby si tělo více odpočinulo, což ovšem znamená nebýt na soutěži v nejlepší formě. Nebo může sáhnout po prášcích na spaní, které mají zase spoustu nežádoucích účinků a opět můžou mít za následek neoptimální formu. Poslední variantou v krizi je dát si jednoho malého jointa před ulehnutím do postele. Ovšem cenou za kvalitní spánek může být pro hříšníka až čtyřletý distanc, tedy zastavení účasti na soutěžích. 

........................................................................................................................

Celý článek najdete v magazínu Legalizace č. 51, který je právě v trafikách. Aktuální číslo se semínkem konopné odrůdy Amnesia Nr. 7 v příloze je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.


Dále by vás mohlo zajímat…
Konopí jako doplněk ve sportovní kulturistice

6.3.2018
Konopí jako rituál

Konopí jako doplněk ve sportovní kulturistice

12.12.2018
Konopí a spánek

Konopí jako doplněk ve sportovní kulturistice

29.6.2014
Když hulit, tak zdravě 1. část

Konopí jako doplněk ve sportovní kulturistice

27.1.2018
10 věcí, které stojí zato vyzkoušet pod vlivem


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu