49

IACM: Kanabigerol a zánětlivé procesy v mozku

Kanabigerol (CBG) není tak známým a dobře prostudovaným kanabinoidem jako „slavnější příbuzní“ THC a CBD, nicméně v poslední době přibývá výzkumů, které poukazují na jeho zajímavé účinky na zdraví. Kromě toho se s ním začínáme stále častěji setkávat i v komerčních produktech a doplňcích stravy, kdy někteří producenti takzvaných CBD olejů nyní prodávají i CBG oleje.

IACM: Kanabigerol a zánětlivé procesy v mozku

V nejnovější studii in vitro, jejíž výsledky byly zveřejněny na začátku července v odborném časopise International Journal of Molecular Sciences, došli italští výzkumníci z Centra klinické medicíny ve městě Messina na Sicílii k závěru, že kanabigerol „by mohl potenciálně sloužit jako lék na zánětlivé procesy odehrávající se v mozku a na potlačování oxidativního stresu“.

V abstraktu se dočteme následující: „Zánětlivé procesy a oxidativní stres jsou jedněmi z hlavních příčin rozvoje neurodegenerativních onemocnění. Různé v přírodě se vyskytující látky mohou v tomto případě mít neuroprotektivní účinky a předcházet úbytku neuronů, přičemž konopí seté těchto látek obsahuje celou řadu, a to včetně kanabigerolu, jehož antioxidativní účinky byly již prokázány při testech v makrofázích.“ Autoři studie se proto rozhodli „ověřit schopnost CBG chránit pohybové neurony před uměle navozenou toxicitou“, k čemuž jim posloužilo „stanovení metabolické aktivity buněk MTT testem“.

Výsledky ukázaly, že administrace CBG vedla kromě dalších pozitivních změn ke „zmírnění ztráty životaschopnosti buněk“. V závěru se dočteme, že „výsledky v souhrnu poukazují na neuroprotektivní působení CBG, který by se tak mohl stát vhodným kandidátem na léčbu neuroinflamace a oxidativního stresu.“ 

Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov

........................................................................................................................

Aktuální zprávy ze světa konopné léčby najdete v magazínu Legalizace č. 49. Jak konopí pomáhá při léčbě Parkinsonovy nemoci? Přinášíme vám rozhovor s pacientem i lékařem. S Jindřichem Vobořilem o odvážné a neodvážné adiktologii. Novinky o aktuálním vývoji a důsledcích legalizačních změn. A jak prožít legální psychedelickou zkušenost? Počíhejte si na Legalizaci u novinových stánkůAktuální číslo je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.


Dále by vás mohlo zajímat…
IACM: Kanabigerol a zánětlivé procesy v mozku

1.10.2018
IACM: Úspěšná léčba dětského autismu konopným extraktem

IACM: Kanabigerol a zánětlivé procesy v mozku

14.10.2013
IACM Zpravodaj - Věda: Konopný výtažek nenarušuje kognitivní schopnosti, tvrdí dlouhodobá studie

IACM: Kanabigerol a zánětlivé procesy v mozku

9.7.2018
IACM: THCA i THC jsou účinná léčiva na rakovinu prostaty a prsu

IACM: Kanabigerol a zánětlivé procesy v mozku

7.5.2014
IACM ZPRAVODAJ: ALJAŠKU ČEKÁ REFERENDUM O LEGALIZACI REKREAČNÍHO UŽÍVÁNÍ KONOPÍ


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu