47

Flashback 47: Bílé vdovy nesvobody

Čím více na východ, tím vyšší a silnější zákonné hradby za nakládání s kanabinoidy stejně jako s jinými psychotropními látkami, nebo třeba za svobodný projev politického postoje. Prašť jako uhoď.

Flashback 47: Bílé vdovy nesvobody

O to více pozoru- a úctyhodná jeví se iniciativa jménem „Matky 328“ zformovaná v Bělorusku, zemi označované jako poslední evropská totalita, jež se otevřeně hlásí k sovětskému odkazu. Tucet Bělorusek zahájilo koncem dubna hladovkovou kampaň jakožto protest proti uvěznění a stíhání jejich manželů, bratrů, synů či vnuků, kterým dle zákona č. 328 hrozí i za sebemenší prohřešky tresty vězení ve výši od pěti do pětadvaceti let. Členky hnutí se tímto způsobem snažily domoci slyšení u prezidenta Alexandra Lukašenka. Při alespoň základní znalosti místních politických poměrů je více než nutné vyjádřit obdiv nad statečností těchto žen. S přiznanou nadsázkou si nicméně zadržení zaslouží Státní zemědělskou cenu Trofima Lysenka. Vypěstovat v běloruském permafrostu skromnou hrst brambor, nedejbože pak konopný šlahoun, je výkon srovnatelný s rozdojením kozla.   

Pozn. red. 
Stávka byla 20. května ukončena a několik žen utrpělo vážné zdravotní potíže. Ačkoliv na jejich úsilí vláda i přesto nijak nereagovala, zpráva prolétala světovými médii a aktivita pomohla pozvednout povědomí o zoufalé situaci v Bělorusku. Dále by vás mohlo zajímat…
Flashback 47: Bílé vdovy nesvobody

30.6.2018
Flashback 47: Neprojdou!

Flashback 47: Bílé vdovy nesvobody

12.5.2018
Flashback: Čistá diplomacie

Flashback 47: Bílé vdovy nesvobody

5.5.2018
Flashback: Buď labuť

Flashback 47: Bílé vdovy nesvobody

26.5.2018
Flashback: Drop in


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu