47

Growreport: Samonakvétací Amnesia XXL

Martin, pěstitel z jihovýchodní Francie, potřeboval rychlou a bohatou úrodu, a tak se rozhodl pro výnosnější verzi velmi populární odrůdy od společnosti Dinafem: Amnesia XXL Autoflowering. Přestože se jedná o samonakvétačku se zhruba tříměsíčním životním cyklem, vyznačuje se solidní produktivitou.

Growreport: Samonakvétací Amnesia XXL
Amnesia XXL Auto roste dokonce i v noci. Foto: Dinafem

S úrodou z předešlého roku Martin nebyl spokojený, neboť sklidil necelých 500 gramů a ty mu vystačily sotva do dubna, i když s kořením fakt šetřil. A jelikož festivalová sezóna začíná v červnu, což rozhodně není vhodná doba na to, aby vám došly zásoby, obzvlášť pokud hrajete v kapele jako právě Martin, tak se letos pustil do práce již v únoru a udělal si výlet do nedalekého italského městečka Ventimiglia, aby pořídil vymazlená semínka v tamním obchodě Dinafemu. Poslechněme si přímo od něj, jak to celé dopadlo. 

Při pěstování automatů musíte být rychlí

Počasí je docela dobré, a tak se rozhoduji zasadit všech deset semínek v miniskleníku. Používám rašelinové květináče, abych rostlinky při přesazení neměly šok. Všechna semínka v pohodě vyklíčí, ale jeden klíček po týdnu záhadně umírá. Až následně mi dochází, že právě v tomhle konkrétním květináči jsem nedostatečně zasypal kořínek a nechal ho vystavený vlhkému vzduchu a tím i napadení houbami. Ponaučení: mladé klíčky jsou extrémně choulostivé, je nutno s nimi zacházet jako s miminky a neustále je hlídat. 

U samonakvétaček není dobré ztrácet moc času ve vegetativní fázi.

Jakmile se sazeničky rozjedou, u samonakvétaček není dobré ztrácet moc času ve vegetativní fázi, ačkoli takhle zkraje jara vás dost často ve vašem snažení přibrzdí nepříznivé klimatické podmínky. Tyhle mladé slečny nemají rády teploty pod 20 ºC, a i když nemusejí hned rovnou uhynout, může se jejich růst zpomalit nebo úplně zastavit. Moje zahrádka se nachází nad Toulonským přístavem na Azurovém pobřeží, tedy v oblasti, která má nejvíce slunečných dnů v celé Francii, ale přestože si turisté představují, že je tady pořád krásně (protože sem jezdí převážně v létě), realita je taková, že až do pozdního dubna se zde mohou vyskytovat prudké záplavové deště a zahrádka se může obratem proměnit v hotové jezero. Na druhé straně nejsou neobvyklé ani vlny veder, které mohou být obdobně zničující. Ovšem nepřítelem číslo jedna u provensálských pěstitelů konopí jsou studené severní větry, které zde během pěstitelské sezóny dují zcela běžně, dosahují rychlostí až 90–100 km/h a mohou trvat deset až dvanáct dní. Běda všem lehkovážlivcům, kteří během kvetení nepřivazují kytky k tyčkám, neboť všechny jejich snahy přijdou vniveč!  

Růst jako o závod

Začátkem března, po čtyřech týdnech růstu ve skleníku, přesazuji rostliny na jejich finální pozici. Rozrývám čtverce o rozměrech metr na metr – zhruba tolik samonakvétačky potřebují – a přihnojuji směsí sušené krve, drcených kostí a rohoviny. Zápach není zrovna nejpříjemnější, ale přináší to dobré výsledky. Mám to štěstí, že vlastním celkem velký pozemek, což mi umožňuje sázet každý rok na jiném místě. Osazená plocha nezabírá více než dvacet metrů čtverečních a z minulých zkušeností jsem dospěl k přesvědčení, že konopí roste nejlépe v nedotčené půdě, na které se předtím nic nepěstovalo. Někteří zarytí konopní optimisté sázejí na stejném místě třeba tři roky po sobě, aniž by půdu alespoň přihnojili, což se pochopitelně musí odrazit na konečném výsledku. Už během přesazování si u dvou rostlin všímám znepokojujících náznaků květu, ačkoli jsou rostliny vysoké teprve 8 cm a mají jen 3 patra lístků. 

...............................................................................................................................

Celý článek najdete v letním čísle magazínu Legalizace, které je právě na novinových stáncích. Čekají vás články o léčbě roztroušené sklerózy konopím, příběh malířky Fridy Khalo a morfinu, a mnohé další. Aktuální číslo se semínkem od 00 Seedbank v příloze je k dostání také v  e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Growreport: Samonakvétací Amnesia XXL

8.6.2014
Growreport: AutoMazar

Growreport: Samonakvétací Amnesia XXL

5.8.2013
Growreport - Wappa

Growreport: Samonakvétací Amnesia XXL

15.6.2013
Growreport - Deimos

Growreport: Samonakvétací Amnesia XXL

1.4.2017
Growreport: Atomical Haze


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu