46

Flashback: Čistá diplomacie

Po čtrnácti měsících vyšel koncem února najevo fantastický případ spojující tak sobě vzdálené země, jakými jsou Rusko a Argentina. Zaměstnanci ruské ambasády v Buenos Aires našli v prosinci roku 2016 jedné z budov náležících k ruské diplomatické misi na 400 kilogramů prvotřídního kokainu určeného k propašování přes půl světa do země Ilji Muromce a částečně také na evropský trh.

Flashback: Čistá diplomacie
Běloskvoucí materiál byl nahrazen moukou a propašován do Ruska. Foto: Shutterstock

Ruský velvyslanec o nálezu okamžitě informoval argentinské úřady, které masivní drogovou sloj zajistily. Následná spolupráce bezpečnostních složek obou dotčených zemí si v rafinovanosti nezadá se sovětskými špionážními romány o dvojitém agentu Stierlitzovi: běloskvoucí materiál byl nahrazen moukou a díky maximálnímu utajení celého případu vrácen zpět na původní místo, až se jej organizovaná skupina pokusila přepravit do Ruské federace. Tajná služba FSB pak dokázala přimět pašeráky k naložení čtyř metráků mouky přímo do letadla jejího bývalého ředitele a člena státní dumy Nikolaje Partuševa, což nakonec vedlo k zadržení nejméně pěti osob, povětšinou ruské národnosti, a jednoho důstojníka argentinské policie. Nerad bych propadal skepsi ohledně povahy vlastního národa, ale dovedu si živě představit, jak z českých ambasád po celém světě proudí domů stovky kil kradených a pašovaných kancelářských potřeb. Ty jsou, stejně jako kokain v Argentině, téměř všude skoro zadarmo. 



Dále by vás mohlo zajímat…
Flashback: Čistá diplomacie

16.1.2015
Flashback ze světa konopí: Denverský bong

Flashback: Čistá diplomacie

7.8.2015
Flashback ze světa konopí: Demolice Parukářky

Flashback: Čistá diplomacie

27.12.2014
Flashback ze světa konopí: DIAMANTOVÉ BRČKO

Flashback: Čistá diplomacie

3.10.2014
Flashback ze světa konopí: DĚČÍNSKÁ GUERILLA


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu