44

Growreport: Když je Jack Herer tvoje máma

V dnešním díle pěstitelského seriálu si představíme samonakvétací novinku Sir Jack Auto od Exotic Seed, jejíž semínko najdete jako dárek v příloze nové Legalizace. Odrůdy v jejich repertoáru jsou unikátními kombinacemi kvalitních holandských, amerických a španělských genetik. Exotic Seed se pyšní již více než dvaceti lety zkušeností v oboru a velkým mezinárodním renomé. Jen v letech 2016 a 2017 jejich odrůdy vyhrály na konopných přehlídkách třináct cen – a z žádné soutěže neodešli s prázdnou.

Growreport: Když je Jack Herer tvoje máma

V tomto growreportu si posvítíme na urostlou samonakvétačku Sir Jack Auto, která má v rodokmenu proslulého Jacka Herera a vyniká nejen vysokým výnosem, ale i výrazným aroma po kadidlu a citrónech.

Potenciál

Sir Jack Auto má za sebou šest generací šlechtění, jehož cílem bylo vytvořit samonakvétací odrůdu co nejpodobnější mateřské linii použité při vývoji tohoto hybridu. Jedná se tedy o velice stabilní genetiku a jednotlivé exempláře se liší jen minimálně. Vzhledem k rychlému výkvětu doporučujeme přesadit rostlinku dříve, než začne kvést. Bude pak vyšší, větší a naplno využije svůj potenciál. Pokud jde o hnojení, Sir Jack Auto zvládá vstřebávat živiny při středně vysoké elektrické vodivosti (EC). Během růstové fáze a v prvních dvou týdnech květu jsme v tomto případě používali kořenový stimulátor, což společně s včasným přesazením přispělo k rychlému vývoji rostlinky a dosažení většího vzrůstu.  

Růst a květ

Povězme si všechno hezky po pořádku. Semínka jsme nechali klíčit asi 24 hodin a poté jsme je zasadili do dvoulitrových květináčů. Po 20 dnech jsme je přesadili do květináčů jedenáctilitrových. Po zhruba 30 dnech začaly rostlinky kvést. Ve valné většině případů ukončily růst ve výšce 100–120 centimetrů, k čemuž od vyklíčení potřebovaly 40 dní. Jakmile začala fáze kvetení, změnili jsme typ hnojiva – přešli jsme z růstového na květové, což přispělo ke včasnému nasazení květů. Sir Jack Auto se vyznačuje tím, že jeho květenství bují doslova před očima a ke konci jsou skutečně hutná a těžká. A během zrání se u nich den za dnem zvyšuje i obsah pryskyřice.

Semínko Sir Jack Auto najdete v příloze nové Leglizace, kterou si můžete objednat zde. Magazín je v prodeji také v běžné síti trafik! Vyhledejte si tu nejbližší. 

Jakmile nastala závěrečná fáze dozrávání, přestali jsme hnojit a přešli jsme na zálivku pouze vodou. To bylo 65. den od vyklíčení.  Během celé doby nedošlo k napadení žádnou nemocí. Je ovšem nutno podotknout, že při nadměrné vlhkosti okolního prostředí může u této odrůdy dojít k napadení houbovými nemocemi, jako je padlí, jelikož květenství má Sir Jack Auto opravdu hodně hustá.  

Sklizeň a košt

Palice nadále kynou, jsou stále hustější a macatější. Také pryskyřice vůčihledně přibývá a trichomy jsou čím dál zralejší… To všechno v době, kdy se píše 80. den po vyklíčení.
Sušení sklizené úrody probíhalo v prostředí s ideální a stabilní teplotou a vlhkostí. Po třech týdnech od sklizně jsme usušené květy uložili do speciálních nádob, aby hezky dozrály (tzv. curing neboli školení).
Konečně nastala příležitost poprvé ochutnat úrodu a zhodnotit její kvalitu. Na omak jsou palice tvrdé a lepkavé. Jak příchutí, tak účinkem Sir Jack Auto silně připomíná své slavné předky. Chuť je výrazná, v kouři je cítit kadidlo a citrusové plody. V psychoaktivitě nijak nezaostává za původním Jackem Hererem a jeví se být dobrým společníkem v kterýkoli denní čas, i když popravdě řečeno v situacích, kdy je od vás vyžadována soustředěná pozornost, by to nebyl zas až tak dobrý nápad.
 

Exotické tipy

Doufáme, že si tuto specialitu užijete stejně jako my. Pokud byste se chtěli o našich odrůdách a pěstitelských zkušenostech dozvědět více, sledujte nás na sociálních sítích (@exoticseed), kde vás neustále zásobujeme novými příspěvky. Více také najdete na adrese www.exotic-seed.eu.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Growreport: Když je Jack Herer tvoje máma

3.4.2018
Editorial 46: Konopná máma

Growreport: Když je Jack Herer tvoje máma

3.4.2018
Vychází jarní číslo magazínu Legalizace se semínkem v příloze!


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu