09

Nejlepší odrůdy

Na loňském mezinárodním konopném veletrhu Cannafest 2011 jste měli jedinečnou příležitost osobně se seznámit s bohatou nabídkou zahraničních semenných bank, které se do Prahy přijely pochlubit svým luxusním zbožím. I my jsme neváhali a vyrazili do uliček Průmyslové paláce na důkladnou obhlídku. Majitelů a prodejců konopných semínek jsme se zeptali, jaké své odrůdě by dali přívlastek „nejlepší“. Doufáme, že jejich rozhodné odpovědi vás potěší a ujistí, že jste při nákupu vybírali správně.

Nejlepší odrůdy

               Buddha Seeds – Deimos – auto ♀

Účinek: Introspektivní silný stav
Doba květu indoor: 65 dnů, sklizeň outdoor: za 65 dní
Výnos: až 550 g/m2
Cena 5 semen: € 40

Deimos je hybrid, získaný především z indiky (Northern Lights). Je výsledkem sedmigeneračního šlechtění za účelem získat samonakvétací odrůdu s vlastnostmi klasické.

Je to velká rostlina, rostoucí hlavně do šířky, přičemž ale zachovává poměrně diskrétní výšku mezi 70 a 80 cm. Díky velmi vysoké výnosnosti se těší nemalé oblibě. Rozvětvený typ rostliny s dlouhými větvemi, které plodí květy téměř tak velké, jako jsou ty u centrálního stonku.

Účinky Deimosu jsou přímo ohromující. Má typickou sladkou chuť se štiplavým nádechem, je vynikající pro odpočinek a může navozovat introspektivní stav. Jeho síla je překvapující a nezřídka uvádí v úžas i ty největší experty. Navíc se těší velké oblibě i pro své léčivé účinky.

www.buddhaseedbank.com

               Green house seed – Exodus Cheese ♀

Účinek: Pozvolna nastupující, velmi silný a dlouhotrvající rauš
Doba květu indoor: 8 týdnů, sklizeň outdoor: konec září
Výnos: indoor 800 g/m2, outdoor až 800 g/rostlina
Cena 5 semen: € 17,50

Exodus Cheese je oficiálně jedinou původní Cheese odrůdou. Je ideální pro způsob pěstování Screen of Green (SCRoG). Bohatě rozvětvená rostlina s révovitým vzrůstem může během fáze květu vyžadovat pevnou podpěru. Odrůda se využívá pro tišení bolesti, podněcování chuti k jídlu a proti nespavosti. Chuť Cheesu je zemitá, mechovitá s náznaky chuti dřeva. Pěstování této odrůdy vyžaduje alespoň minimální pěstební zkušenosti.

www.greenhouseseeds.nl

               Ministry of Cannabis – Mandalay ♀

Účinek: Extatický stav mysli s návaly pocitu štěstí
Doba květu indoor/outdoor: 9 týdnů
Výnos: indoor 500 g/m2, outdoor více než 700 g/rostlina
Cena 5 semen: € 35

Mandalay je duchovním centrem buddhismu v Barmě. Tato původně čistá sativa je kříženec s Chronicem stylem „tam a zpět“. Hlavním důvodem vytvořit tuto konkrétní odrůdu bylo získat při užívání velmi zvláštní extatický stav mysli s návaly pocitu štěstí. Intenzivní aroma vanilky s chutí lékořice zaručí ucelený zážitek s velkým uspokojením. Tato odrůda, převážně sativa, se liší od všech ostatních, které v současné době naše semenná banka nabízí. Je to opravdová laskomina, kterou doporučujeme celým svým srdcem.

www.ministryofcannabis.com
Zakoupit můžete zde.

               Nirvana Seeds – AK-48 ♀ i regularÚčinek: Sativový rauš

Doba květu indoor: 7-9 týdnů, sklizeň outdoor: září-říjen
Výnos: 400-500 g/m2
Cena 5 semen: € 25

Od poloviny devadesátých let narůstá popularita „AK” odrůd. Naše AK-48 je jedna z nejsilnějších časně dokvétajících odrůd. AK-48 vytváří tvrdé palice s výrazným pronikavým aroma. Jde o křížence sativy a indiky, nicméně ve svém „high“ zachovává většinu vlastností sativy. AK-48 dokvétá v případě perfektních podmínek za 48 dní.

www.nirvana.nl

               Paradise Seeds -  Wappa ♀

Účinek: Šťastný, aktivní
Doba květu indoor: 55-60 dní, sklizeň outdoor: začátkem října
Výnos: indoor 450 g/m2, outdoor 500 g/rostlina
Cena 5 semen: € 30

Wappa je silně stavěná a stabilní odrůda indiky. Její střední výška při indoor pěstování z ní dělá skvělou volbu pro ty pěstitele, kteří jsou limitováni menším prostorem pěstírny.

Je to robustní rostlina, která se svým atraktivním vzhledem, snadným pěstováním a rychlým výnosem brzy stane miláčkem pěstírny. Po přepnutí na květ, při výšce cca 30 cm, tato odrůda během zrání zdvojnásobí svou velikost a vytvoří velké, objemné palice, které provoní vzduch sladkou vůní složenou z ovoce a cukrů. Wappa má dobrý poměr květů k listům, což činí ze stříhání opravdovou radost.

Ovocné nugetky odrůdy Wappa jsou jako sladká cukrátka, vytvářejí intenzivní high. Stav je silný, začátek příjemný . Je to velmi průzračné high, které otevírá dveře vnímání.

www.paradise-seeds.com

               Sensi Seeds – Super Skunk  ♀

Účinek: Super silná indika pro všechny milovníky skunku
Doba květu indoor: 40-50 dnů, sklizeň outdoor: polovina října
Výnos: indoor 125 g, outdoor 500 g
Cena 5 semen: € 29

Super Skunk byl jedním z důležitých projektů, který si kladl za cíl vytvořit další úroveň hybridní rostliny, a to křížením průkopnického Skunku #1 s prastarou, čistokrevnou a na pryskyřici bohatou rostlinou Afgani hash. V roce 1990 byl Super Skunk za velké slávy nadšeně přijat a ihned posbíral většinu ocenění v soutěži Cannabis Cup v kategorii Indika. Spolehlivost a stálost během celého vegetativního cyklu dělá z této rostliny jednu z nejlepších odrůd jak pro  znalce, tak komerční pěstitele – Super Skunk nabízí super vitální růst, super potenci i super aromatické renomé.

Nový feminizovaný Super Skunk od Sensi je také pozoruhodně vyrovnaný. Pokud roste ze semínka, rostlina vykazuje jednotnou strukturu a pravidelně rozmístěné květenství. Jen s malou podporou vytvoří tato odrůda kolosální, krystaly pokryté palice, ať už pěstujete indoor nebo ve skleníku. Super Skunk je velice zvláštní rostlina, která jako jediná konopná odrůda vyžaduje větší zkušenosti s užíváním, než s pěstováním.

www.sensiseeds.com

Legenda:
– feminizovaná odrůda
Auto – samonakvétací odrůda
Regular – semínka samčích i samičích rostlin


Dále by vás mohlo zajímat…
Nejlepší odrůdy

11.4.2011
Nový web magazínu Legalizace

Nejlepší odrůdy

17.4.2013
Dárky k předplatnému magazínu Legalizace! Již jen do 25. 4.!

Nejlepší odrůdy

19.2.2017
Má dlouhodobější užívání marihuany škodlivé účinky na lidský organismus?

Nejlepší odrůdy

24.9.2012
Magazín Legalizace žádá trávu pro všechny!


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu