PR ČLÁNEK

SKRZ PRSTY OTEVŘOU PANELOVOU DISKUZI O LEGALIZACI KONOPÍ

Legalizovat nebo ne? Společně můžeme najít odpověď. V rámci projektu Skrz Prsty proběhne 7. 3. 2018 ve zlínském Technologickém inovačním centru (TIC) také panelová diskuze na téma Legalizace a regulace konopných látek v ČR. Slovo dostanou nejen zastánci využívání konopí, ale i adiktologové zastávající druhou stranu mince. V rámci doprovodného programu budou moci návštěvníci ochutnat nejrůznější konopné výrobky. V závěru dne pak chystají organizátoři afterparty s promítáním dokumentu i hudební show.

SKRZ PRSTY OTEVŘOU PANELOVOU DISKUZI O LEGALIZACI KONOPÍ

Zlatým hřebem odpoledního bloku přednášek Skrz Prsty bude panelová diskuze, kterou povede šéfredaktor magazínu Legalizace Robert VEVERKA: „Pevně doufám a věřím, že i přes rozdílné názory, které budou hosté v diskuzi prezentovat, najdeme společně shodu v tom, že konopí jako průmyslová a léčivá rostlina lidstvu neodmyslitelně patří, na jeho všestranné využití má každý člověk nárok, a že jediné skutečné nebezpečí, které konopí obestírá, je jeho současná prohibice, která stíhá a trestá pěstitele a uživatele, ničí jejich životy a nerespektuje lidská práva a osobní svobody.” O své názory se v diskuzi podělí pánové Tomáš ZÁBRANSKÝ, přední specialista na drogovou epidemiologii a léčebné konopí a Viktor MRAVČÍK, vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti, dále adiktoložky ze zlínského terapeutického centra Podané ruce a člen Pirátské strany. Diskutující by se měli dopracovat k obrazu, jak by mohla legalizace fungovat v České republice, a to nejen s ohledem na českou ústavu, ale i českou povahu.

Součástí dne D” bude také doprovodný program. Organizátoři akce usilují o to, aby návštěvníci nejen diskutovali, ale také si konopí doslova zažili. Ve zlínském Technologickém inovačním centru tak otevře svůj stánek s tkalcovských stavem sdružení Konopa. K ochutnání budou sladká a slaná konopná semínka či pomazánka kaneláda od Hempoint. Pod taktovkou e-shopu Kvalitnivaporizer.cz bude k vyzkoušení Vapo Lounge: „Návštěvníci budou moci vyzkoušet nejlepší modely přenosných i stolních vaporizérů. Budeme mít připravenou hromadu bylinek,” říká majitel společnosti Jan Šimr. A pro ty, kterým během diskuze vyhládne, chystá Burger&Bar Brothers burgery v bulce s konopnými semínky.

Na závěr dne jsou všichni zváni do čokoládovny a kavárny Gulliver, kde proběhne promítání dokumentárního filmu Od neuronů k nirváně s diskuzí o potenciálu entheogenů. Na diskuzi naváže hudební show v Galerii Photogether, kde se vystřídá hned několik účinkujících. Rap představí Hasan, se svou DJ show přijde Basta a večer rozproudí také beatboxer Cagi, vítěz Official Czech Beatbox Battle 2015.

Projekt vytváří studenti FMK UTB ve Zlíně.

PŘIPOJENÁ GALERIEMagazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu