45

IACM: Léčba konopím se šíří světem. Kdo dřív přijde, ten dřív mele

Australský ministr zdravotnictví Greg Hunt na začátku roku oznámil, že federální vláda začne udělovat exportní licence na vývoz léčebného konopí do světa. „Náš cíl je jasný – vytvořit pro naše zemědělce a producenty konopí ty nejlepší možné podmínky, aby se z Austrálie mohl stát největší světový exportér léčebného konopí,“ prozradil 4. ledna ministr novinářům v Melbourne.

IACM: Léčba konopím se šíří světem. Kdo dřív přijde, ten dřív mele
Léčebné konopí hýbe světem. Foto: Shutterstock

Austrálie se tak stane teprve čtvrtou zemí (po Kanadě, Nizozemsku a Uruguayi), která vývoz léčebného konopí povolí, přičemž brzy by měl přibýt i Izrael. Česká republika by podle slov odborníka na léčebné konopí a bývalého poradce premiéra v oblasti drog MUDr. Tomáše Zábranského mohla také povolit pěstování léčebného konopí na vývoz „prostřednictvím takzvané rychlé technické novely, která by vyřešila rozpor v zákonu o omamných látkách, jenž není plně kompatibilní se zákonem o legalizaci léčebného konopí.“ Zdá se však, že toto téma politiky, kteří jsou v současnosti v Česku u moci, nijak nezajímá.

Zbytek světa oproti tomu rozhodně nezahálí – paraguayský Kongres přijal na začátku prosince návrh na legalizaci pěstování konopí pro léčebné účely, zatímco mexičtí představitelé oznámili na konci roku, že na začátku toho letošního bude legalizován dovoz a prodej konopných léčiv, pokrmů a kosmetických přípravků. Ve stejnou dobu předložila nová vláda Nového Zélandu návrh na legalizaci léčby konopím a kanadští velkoproducenti léčebného konopí zakončili loňský rok další expanzí – společnosti Canopy Growth a Aurora představily například své plány na vybudování obřích pěstíren v Dánsku (Aurora ve spolupráci s tamním velkoproducentem rajčat, Canopy ve spolupráci s producentem technického konopí).

Zdroje:
www.reuters.com
au.news.yahoo.com
www.marijuana.com
Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu