45

Flashback: U Vikingů se nestíhá

Jiné společenské klima panuje v tradičně liberálním Norsku. Místní parlament se v prosinci usnesl na dekriminalizaci užívání návykových látek a namísto trestních postihů chce legislativní cestou pomáhat drogově závislým v rámci sociálních programů a odvykacích terapií. Počet Norů, kteří zápasí s nezdravou oblibou především heroinu, odhadují úřady na 10 000.

Flashback: U Vikingů se nestíhá

Obdobný přístup, kdy je na drogově závislé nahlíženo jako na nemocné a nikoli jako na kriminálníky, platí již sedmnáctým rokem také v Portugalsku. Země, která na začátku milénia zápasila s nejvyšší úmrtností v Evropě na následky nákazy AIDS způsobené nitrožilním užíváním opiátů, se díky dekriminalizaci dostala na předposlední příčku tohoto žebříčku. Rovněž Norsko si od změny slibuje srážku nelichotivého součtu úmrtí na následky drogové závislosti, když jen za uplynulý rok se počet obětí destrukce životního stylu či rizikového sdílení injekčních jehel v této pětimilionové zemi vyšplhal na 266. Severští politici nicméně připomínají, že se rozhodně nic nelegalizuje, jen nehodnotí jako dobrý nápad apriorně postihovat narkomana za to, že je narkoman. Obezřetná změna právního pohledu na dotyčné substance a jejich uživatele má tak další historický precedens a Richard Nixon, jeden z největších politických radikálů ve věci „vyhlašování války drogám“, se přinejmenším nepohodlně převaluje v hlíně. Dále by vás mohlo zajímat…
Flashback: U Vikingů se nestíhá

6.11.2015
Flashback ze světa konopí: Mimozemšťan na vrátnici

Flashback: U Vikingů se nestíhá

13.1.2018
Flashback: Škola na draka

Flashback: U Vikingů se nestíhá

17.6.2017
Flashback 41: Halucinogenní podzemka

Flashback: U Vikingů se nestíhá

6.1.2018
Flashback: Postavit stromeček


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu