PR ČLÁNEK

Festival Skrz Prsty se letos ponese na konopné vlně

Přípravy na pátý ročník studentského projektu Skrz Prsty jsou v plném proudu. Cílem letošního ročníku je informovat o všestranném využití KONOPÍ. Organizátoři proto do Zlína pozvali odborníky z různých odvětví. Slovo dostanou zástupci spolku Konopa, zakladatel Konopné dílny, přední specialista na drogovou epidemiologii u nás a mnozí další. Program vyvrcholí 7. března ve zlínském TIC a zahrne nejen přednášky s hosty, ale i workshopy a doprovodný program.

Festival Skrz Prsty se letos ponese na konopné vlně

Konopí bylo v prastarých kulturách uznávaným léčivem, rituálním prostředkem i průmyslovým materiálem: „Rádi bychom prostřednictvím přednášek odborníků nejrůznějších odvětví připomenuli tuto rozmanitost využití konopí,“ říká manažer projektu Ondřej Beneš.

Odpolední blok přednášek proběhne pod taktovkou profesionálů z oboru. Mezi řečníky bude přední specialista na drogovou epidemiologii a léčebné konopí  Tomáš ZÁBRANSKÝ, který dnes řídí několik výzkumných projektů Kliniky adiktologie. Posluchači budou moci diskutovat s Petrem HRADILEM, pěstitelem a zakladatelem Konopné dílny v Malenovicích, která se soustřeďuje na tradiční výrobu konopných tkanin. Řeč bude také o konopí ve stavebnictví, více než desetileté zkušenosti na poli přírodního stavitelství má Patrik MAJRINGER. Své slovo dostanou také zástupci spolku KONOPA, jejichž cílem je připomínat využívání konopí setého. V neposlední řadě vystoupí Saša VIDOVIČ, který bude hovořit za společnost Calma Verde, jež se věnuje integrativní medicíně. Program uzavře panelová diskuze na téma legalizace a regulace konopných látek u nás: „Prostor dostanou nejen zastánaci využívání konopí, ale i adiktologové a kriminalisté, zastávající druhou stranu mince,“ uzavírá manažerka projektu Anastasija Žur.

Celý program je přístupný široké veřejnosti a vstup je zcela zdarma. Mimo přednášky a diskuze s odborníky si budou moci posluchači osahat nebo ochutnat výrobky z konopí.

.....................................

Festival SKRZ PRSTY
Kdy: 7. března 2018
Kde: Zlín
Vstupné: zdarma 
Aktuality sledujte na Facebooku.

O konopí jak ho mnozí neznají – takový bude pátý ročník projektu SKRZ PRSTY, který vytváří studenti FMK UTB ve Zlíně.

PŘIPOJENÁ GALERIEMagazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu