43

Prodej marihuany po americku – Jardín v Las Vegas

Nevím, jestli to nějak přitahuji, ale často se mi stává, že jedu někam na dovolenou a najednou koukám, že stojím třeba v izraelské pěstírně konopí, finském growshopu nebo španělském konopném klubu.

Prodej marihuany po americku – Jardín v Las Vegas

Neplánuji to, ale jsou prostě příležitosti, které si ani na dovolené nenechám ujít. A tak se stalo, že jsem se na dovolené ve Spojených státech zastavil u svého kamaráda, který zrovna mířil do prodejny marihuany. Co jsem měl dělat, jel jsem s ním. A při té příležitosti jsem udělal rozhovor s majitelem. Do zákulisí výdejny tak teď můžu vzít i vás. Legalizace rostlin s vysokým obsahem kanabinoidů se šíří světem nebývalou rychlostí. Nejvyšší rychlost přitom nabrala v USA, tedy v zemi, ze které se jako vir rozšířila světová prohibice konopí již před desítkami let. Několikrát za rok je teď třeba aktualizovat mapu amerických států, které konopí v nějaké formě povolily. V zásadě se formy legalizace dají rozdělit na dva typy. Buďto je konopí legalizováno pouze pro léčebné účely – zájemce o koupi léčebného konopí musí mít předpis či doporučení od lékaře –, nebo pro léčebné i rekreační účely – a pak si konopí s vysokým podílem THC může zakoupit každý dospělý člověk. Stát Nevada, ve kterém leží Las Vegas a tedy i zmíněná prodejna Jardín, reprezentuje ten druhý případ. Léčebné konopí, marihuanu, trávu, hašiš, extrakty, koncentráty, výtažky, tinktury, masti, konopné sušenky, náplně do elektronických marihuanových cigaret a další formy produktů vyrobených z konopí si zde může koupit kdokoli, kdo dovršil věku 21 let. Výběr je skutečně široký a dalece přesahuje například nabídku španělských konopných společenských klubů, které jsem měl možnost navštívit. Bez zajímavosti není ani fakt, že si můžete pořídit produkty s různými poměry kanabinoidů a terpenů, včetně produktů s nulovým obsahem THC, ale vysokým CBD a různými terpeny.

Můžete si pořídit produkty s různými poměry kanabinoidů a terpenů.

Z hlediska zákazníka funguje výdejna relativně jednoduše. Když vejdete, čeká vás nejprve kontrola na recepci. Tam musíte ukázat nějaký doklad, který dokazuje, že vám už bylo 21 let. Recepční vás zapíše do návštěvní knihy a zeptá se, zda chcete nakupovat pro rekreační nebo léčebné účely. Teprve potom jste skrze elektronicky ovládané dveře vpuštěni do samotné prodejny. V té je dlouhý pult ve tvaru L, za kterým stojí několik prodavačů a prodavaček, takzvaných budtenderů. K pultíku vedou dvě fronty podle toho, zda jste si zvolili rekreační nebo léčebné využití. Všichni budtendeři jsou pečlivě vyškolení a mají za sebou vzdělávací kurzy zaměřené na výrobu, zpracování a účinky produktů, které prodávají. Pacientům i rekreačním uživatelům pak dokážou nabídnout přesně to, co hledají a potřebují. Každý produkt je pečlivě označený číslem šarže, čárovým kódem a obsahem základních složek. Z každé šarže se vždy testuje vzorek v nezávislé laboratoři. Výsledek rozboru je buďto nalepen na obalu produktu, nebo ho dostanete zvlášť. Ať už tedy odcházíte s klasickou palicí, extraktem, tinkturou nebo nějakou poživatinou, vždy máte k dispozici jejich složení. Při dalším nákupu tak můžete dostat produkt se stejným obsahem účinných látek, jaký vám vyhovoval při předchozím nákupu. Když vám produkt nevyhovuje, můžete vyzkoušet jiný na doporučení budtendera, který s vámi prodiskutuje, jak na vás působil produkt, který jste koupili minule, a co byste chtěli změnit. Zpětná vazba od zákazníků slouží budtenderům a celé výdejně jako cenný zdroj informací.

Při registraci na recepci mi půvabná recepční prozradila, že majitel prodejny Adam je zrovna dnes přítomný. Narazil jsem na něho při prohlížení palic a extraktů u pultíku a domluvili jsme se, že mi o Jardínu poví něco bližšího. Schůzku jsme si dali později odpoledne, což mi dalo dost času na to, abych si promyslel pár otázek. Na schůzku přišel kromě Adama ještě jeho kolega John, jenž má práci, o které sní nejeden milovník marihuany. Jeho úkolem je vybírat a testovat produkty, které se dostanou do nabídky Jardínu. To znamená, že navštěvuje výrobce a pěstitele, sleduje jejich výrobní a pěstitelské postupy a na vlastní kůži zkouší chuť a účinky jednotlivých produktů. Je to správce inventáře, který přesně ví, co výdejna nabízí. Chlapcům jsem tedy položil pár otázek týkajících se fungování Jardínu. Výběr těch nejzajímavějších odpovědí si můžete přečíst i vy.

Celý článek s rozhovorem s majiteli klubu Jardín najdete v Legalizaci č. 43. Dále se dočtete o vlivu ayahuaskové turistiky na fungování domorodých komunit, o přínosech a rizicích při užívání ayahuasky, ale i o konopném turismu, ať už v podobě návštěvy luxusní výdejny v Las Vegas nebo jeho všední české varianty. 

Aktuální číslo se semínkem od Exotic Seed v příloze je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Prodej marihuany po americku – Jardín v Las Vegas

17.3.2014
Jak fungují konopné společenské kluby v Evropě – Belgie: Průkopníci z Antverp

Prodej marihuany po americku – Jardín v Las Vegas

21.3.2014
Jak fungují konopné společenské kluby v Evropě – Španělsko: Konopný klub na Kanárských ostrovech slouží rekreaci i léčbě

Prodej marihuany po americku – Jardín v Las Vegas

19.3.2014
Jak fungují konopné společenské kluby v Evropě – Velká Británie: Ve Velké Británii vyrůstají konopné kluby jako houby po dešti

Prodej marihuany po americku – Jardín v Las Vegas

26.3.2017
Jak arabští hippies vyprovokovali zákaz hašiše


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu