42

Bolest z Amazonie

Rekreační drogy užíváme pro navození libých pocitů, za účelem změny vědomí, nebo abychom aspoň na chvíli unikli z nesnesitelného světa „tam venku“. Pokud se s tím pojí nepříjemné pocity či dokonce bolest, považujeme to za nutné zlo či „daň za rozkoš“ a doufáme, že to brzy přejde. Jiné kultury však zdaleka nejsou tak požitkářské.

Bolest z  Amazonie

I bolest totiž může být prostředkem k navození – nebo prohloubení – změněného stavu vědomí. Dobře to vědí nejen vyznavači BDSM a podobných praktik, které snoubí sex s bolestí, ale také příslušníci řady tradičních kultur, které bolest využívají v přechodových nebo léčebných rituálech. Působí si ji všemožnými způsoby – šviháním, řezáním či propichováním. Do extrému to však dovedli příslušníci amazonského kmene Sateré-Mawé, kteří při svých iniciačních rituálech využívají mravence Paraponera clavata.

Mravenčí bojovníci

Pár stovek mravenců dlouhých přes dva centimetry indiáni nejprve omámí a pak zapletou do zvláštních rukavic – žihadly dovnitř. Když se mravenci proberou, mladíci toužící stát se bojovníky a lovci musí bodavé rukavice udržet na rukou celých deset minut. Je to však ještě mnohem hrůznější zážitek, než by se zdálo.

Po deseti minutách jsou jejich ruce zcela paralyzovány a budoucí bojovníci prožívají hotová muka. Kousnutí těchto mravenců patří k nejbolestivějším na světě a vévodí žebříčku, který sestavil entomolog Justin O. Schmidt. Ten to popisuje jako „čistou, intenzivní a jasnou bolest… jako chůze po hořícím uhlí s třípalcovými hřebíky zarytými v patách“. Podle odvážlivců ze Západu, kteří to zkusili, jde o bolest nepředstavitelnou a nesnesitelnou: „Tři nebo čtyři hodiny nebude ve vašem světě nic než bolest.“ Trochu to prý připomíná postřelení.

Účastníci obřadů nejsou „feťáky“ a netouží po chvilkovém rauši.

Účastníci rituálu se svíjí v bolestivých křečích a prosí o smrt. Aby se z nich však stali bojovníci, musí příšerný zážitek podstoupit opakovaně. Vlny příšerné bolesti vyvolané neurotoxinem z mravenčího jedu trvají až dvanáct hodin a „dojezd“ ještě několik dní. Svůj účel to asi plní – jen těžko si lze představit, že po této bolestivé cestě by mladíci zůstali nezměněni.

Celý článek najdete v Legalizaci č. 42. Magazín je k dostání v
e-shopu Legalmarket.cz nebo ke stažení v elektronické podobě.

Aktuální číslo seženete v trafikách po celé České republice. Časopis si můžete za zvýhodněnou cenu 42 Kč také předplatit.


PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Bolest z  Amazonie

4.7.2017
Jack Herer: Nesmrtelná legenda boje za legalizaci

Bolest z  Amazonie

25.8.2017
Sonda do hlubin represivní duše

Bolest z  Amazonie

1.9.2017
Jack Herer: Nesmrtelná legenda boje za legalizaci – 2. díl

Bolest z  Amazonie

4.9.2017
IACM Zpravodaj: Chilli papričky a kanabinoidy zmírňují střevní záněty


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu