42

Lakovna: Díl IX.

Zaměstnanci lakovny si uspořádali vánoční večírek. Ředitele Kamila samozřejmě nikdo nepozval. Večírek probíhal v jedné z budov lakovny v pracovní době už od brzkých ranních hodin. Bizarní oslava, plná levného alkoholu, tučného masa a opilých dělníků. Dva z nich se zpili do němoty tak, že se společně zamkli na záchodech, a Kamil musel nechat vyrazit dveře.

Lakovna: Díl IX.

Dealer

Zamknul jsem se na záchodě. Bylo to jediný místo, kde jsem byl aspoň chvíli v klidu a nemusel se bát, že mi tam zas bez zaklepání vtrhne Sýrová. Už jsem tý bábě stokrát řikal, že když teda do mojí kanceláře musí, že by bylo docela slušný, kdyby zaklepala. Vždycky zavrčela to samý: „Po těch letech, co tu pracuju, tady neexistujou dveře, na který bych musela klepat.“ Nerad jsem si to přiznával, ale trochu jsem rezignoval. Sýrová byla těžkej soupeř. Nejradši bych ji z fabriky vykopnul. Ale naprosto nepochopitelně za ní stál majitel pan Gruber. A taky některý lidi z výroby. Teda vlastně asi jen dva. Vlasta Kudrna, tam jsem dokonce spekuloval o tom, že si to u ní v kanceláři občas rozdaj, a pak skladnice Bíbrová, ale ta byla prostě jenom od přírody blbá a Sýrový lezla do zadku.

Skleněná tabulka pootevřenýho okna se rozcinkala. Po dokonale vyleštenejch kolejích se v plný rychlosti přiřítil expres do Vídně. Vyklonil jsem se, co nejvíc to šlo, a vyfouknul směrem k vlaku symbolicky kouř z cigára. Tlaková vlna vytvořila příjemnej vítr, kterej mi rozcuchal moje prořídlý vlasy. Jak rád bych nasednul. Vypadnout! Někam daleko od tady tý smradlavý fabriky, daleko od Sýrový a všech tady dole. Při tý myšlence jsem si znovu blaženě potáhl. Ve fabrice se kouřit nesmělo. Sám jsem to zakazoval, ale sám jsem to tady na záchodě pravidelně porušoval. Nechtělo se mi postávat venku ve sněhový břečce s dělníkama. Nechtěl jsem s nima mít nic společnýho, ani to kouření.

V ten moment mi zazvonil mobil. Majitel, pan Gruber. Zatraceně! Spustil na mě palbu otázek a výčitek.

Párkrát jsem to zkusil, ale vždycky jsem pak akorát o všechny svoje cigára přišel. „Řediteli, neměl byste náhodou jedno volný cígo? Jé, a neměl byste dvě?“ Nasrat! Oni, na rozdíl ode mne, dostali aspoň vejplatu. Mně ještě pořád nedorazila. Teda přišlo mi pár tisícovek, to asi aby mi zavřeli hubu, ale víc jak polovina chyběla. Už zatracený dva tejdny! Prachy posílala samozřejmě Sýrová, takže si asi dokážete představit, jak hrozně se mi chtělo to jít urgovat. Ale včera jsem se rozhod. Zakousl jsem se do spodního rtu a vrazil do její kanceláře. Taky bez zaklepání. Zrovna se zakusovala do tučnýho chlebíčku plnýho majonézy a vajíček. Lekla se tak, že si ho trochu nemotorně namáčkla na obličej. Vypadala směšně. Jako ze starý grotesky. Rozčileně polkla a nechápavě na mě zírala, jako by zapomněla na naše vyhrocený nepřátelství.

„Paní Sýrová, ještě jste mi neposlala výplatu. Pár dní bych pochopil, ale už je to víc jak dva týdny.“

„No to si ze mě děláte snad legraci. Vy přece nejlíp víte, jak na tom firma je. Tak se trochu snažte, ať je na vejplaty. Zatím jste teda žádnej moc velkej kšeft nesehnal. A tady lidem dole z výroby ty vejplaty prostě poslat musim. Jsou to chudáci. Vy nevíte, jak jsou na tom bídně? Spousta z nich má exekuce, ty lidi žijou od vejplaty k vejplatě…“

Celou povídku najdete v Legalizaci č. 42. Magazín je k dostání v
e-shopu Legalmarket.cz nebo ke stažení v elektronické podobě.

Aktuální číslo seženete v trafikách po celé České republice. Časopis si můžete za zvýhodněnou cenu 42 Kč také předplatit.


PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Lakovna: Díl IX.

26.7.2017
Lakovna: Díl VIII.

Lakovna: Díl IX.

15.11.2016
Lakovna: Díl IV.

Lakovna: Díl IX.

6.6.2013
Olga Path Štiplová - v rauši

Lakovna: Díl IX.

5.5.2017
Lakovna: Díl VII.


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu