42

Uličníci: Anatol Svahilec

Je pořád v pohybu, skoro každý den v jiném městě, ale autem ze zásady nejezdí. Nepřehlédnutelná figura během soutěží v poezii naživo, asi stonásobný a především notně ukecaný šampión. Mistr České republiky ve slam poetry za rok 2014, autor sbírky Emu mele maso, principál panoramatického divadla Panoptikon Barikáda a mentální akrobat – Václav Šindelář alias Anatol Svahilec (*1994).

Uličníci: Anatol Svahilec

Proč nenosíš ponožky do sandálů ani v únoru a Moskvě?

Sandály sou přece průtoková obuv. Cokoliv projde dovnitř, vyleze i ven (hřebíky nevyjímaje). Ponožka tenhle princip zásadně narušuje a popírá samotnou podstatu sandálů. Chodim v nich spíš tak od března, jak začne bejt takový to teplý jarní slunce, a srážky nesrážky, přezouvam tak začátkem října. V Moskvě sem byl v září a bylo tam příjemnejch 14 stupňů, čili houby zle. Apropo, postrádam v naší společnosti seriózní debatu o vzniku mužskejch sandálů jakožto akceptovaný společenský obuvi. To myslim naprosto vážně.

V srpnu jedeš slamovat do Ghany.

Na podzim tu vystupoval tamější borec Kwame Aidoo, a když z něj vypadlo, ať dojedu něco plknout česky na festival do Accry, řek sem si, že takovýhle pozvání se neodmítá. Vždyť si v týhle republice hnedle všichni myslej, že se tam uměj jenom mlátit klackama po hlavách – houby! Chci bejt součástí západoafrickýho kulturního života. A rejpnout si do Rolling Stones, ti v Ghaně nikdá nezahráli.

Nechám se tetovat proto, abych osobním příkladem zbořil dogma, že tetáž zvyšuje přitažlivost.

Samozřejmě je to trochu krok do zhasnutýho sklepa. Pravda je, že vo Moskvě sem taky slyšel leccos, pak sem tam nachodil asi 50 kilometrů a vrátil se vcelku. Že ale budu na 14 dnů pro některý „ten počmáranej běloch“, s tim počítam.

Nemáš strach, že skončíš v kriminále, ať už za svérázné politické aktivity nebo třeba za ubalení špeka v blbý zemi?

Minimálně. Stopově, bych řek. Asi je to dobou a prostředim, ve kterym sem vyrost a ve kterym se pohybuju. Nikdy sem nepocítil reálnou perzekuci, žiju (v iluzi, že žiju?) ve svobodný zemi, kde je povoleno dopouštět se demonstrací, veřejnejch projevů a recesistickejch událostí – tak jak sme to vyváděli s partou nazvanou Ochotnický spolek Domácí potřeby. Stran trávy v Čechách strach nemam, cejtim ohledně tohohle tématu tu klasickou českou obojetnost: neni to zakázaný, ale ani povolený. Nicméně kopa lidí chápe, že dát si brko neznamená vstřelit si celou makovou palici do žíly. Zaplaťpánbů. V zahraničí je člověk vždycky víc ostražitej, ale málokdy sem někde dýmal bez místních a nemístní zelí. Čili s instruktáží, co je v pohodě a co vo hubu. Strachem bych ten pocit nenazval. Když sme třeba onehdy spálili kus před radnicí jednoho estonskýho města, zas mi to trochu posunulo měřítka.

Celý rozhovor najdete v Legalizaci č. 42. Magazín je k dostání v
e-shopu Legalmarket.cz nebo ke stažení v elektronické podobě.

Aktuální číslo seženete v trafikách po celé České republice. Časopis si můžete za zvýhodněnou cenu 42 Kč také předplatit.


PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Uličníci: Anatol Svahilec

18.7.2017
Uličníci: Kašpárek

Uličníci: Anatol Svahilec

12.8.2017
Pasta Oner: Nejsladší pomsta je úspěch

Uličníci: Anatol Svahilec

14.7.2017
Tyjátr s trávou

Uličníci: Anatol Svahilec

20.7.2017
Může nám DMT zprostředkovat setkání s nadpřirozenem?


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu