41

Profil umělce: Filip Kazda

Filip Kazda nebyl dosud s naším magazínem spojen, což je jednoznačně škoda. Jeho rozmanitou psychedelicko-politicko-poetickou tvorbu sleduji dlouho a s potěšením. Doufám, že jsme tímto prolomili ledy a příště od něj bude minimálně obálka!

Profil umělce: Filip Kazda

1) Dlouho jsi pracoval jako arteterapeut v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Co ti práce tam dala, co ti vzala?

Práce v Bohnicích mi dala opravdu hodně a budu z té zkušenosti čerpat celý život, možná i déle. Pravdou však je, že jsem to obohacování vydržel jen osm let. Začal jsem více myslet na svou tvorbu a na klid k ní potřebný.

2) Pracuješ s velkým množstvím technik. Od obřích obrazů tvořených razítky přes kresby propiskou až po malbu – a to jak klasickou, tak například holubím trusem. Dalo by se říct, že pak je trošku těžké tě jako autora jednoznačně určit. Proč to? Láká tě to, posouvat se pořád dál?

To posouvání se je důležité, já ale doufám, že je mé myšlení konstantní. Technika je jen obal informace, je to lákadlo, efekt. Velice rád hledám nové formy vyjádření, nové obaly a často je to velká náhoda, dar z nebe (holubí trus). Jsem rád, že to mám tak, nechci být ortodoxní to či ono.
Techniky se učím, objevuji, opouštím a pak se vracím. Doufám, že si jednou budou rozumět, že se budou doplňovat, že jednoznačně určí autora. :)

3) Tvoříš někdy pod vlivem?

Věci, které tvořím, mám dost promyšlené, i když se vždy těším na náhodné zvraty. Ta tvorba je chemie, magie a já se snažím vyhnout zabíhavosti myšlenek.

.............................................................................................................................

Filip v současné době nemá webové stránky, zájemci o jeho další tvorbu ji však snadno dohledají na jeho facebookovém profilu.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Profil umělce: Filip Kazda

23.6.2017
Festivalová sezóna 2017: Prague Ice Cream Festival

Profil umělce: Filip Kazda

3.3.2017
Profil umělce: Daniel Špaček

Profil umělce: Filip Kazda

16.5.2017
Průvodce mikrodávkováním konopí

Profil umělce: Filip Kazda

11.5.2017
Profil umělce: Vojtěch Velický


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu