41

Flashback 41: Halucinogenní podzemka

Zatímco pražský magistrát v dohledném časovém horizontu pravděpodobně nepřestane obyvatele Prahy překvapovat naprosto zbabranými interiéry nových stanic metra, v Berlíně právě zažívají trend přesně opačný a zastávky místní podzemky U-Bahn vyhlašují kulturními památkami.

Flashback 41: Halucinogenní podzemka

A rozhodně tedy netroškaří. Nově bude za chráněný výtvarný poklad označeno rovnou celých sedm stanic z poloviny osmdesátých let, které má na svědomí známý architekt Rainer G. Rummler a jejichž vizuál na první pohled připomíná zážitky na LSD. Podle oblíbeného lifestylového magazínu CityLab jde pravděpodobně o nejpodivnější vestibuly na celém kontinentu.

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že stanice leží v západní části města, která byla v dobách komunistické totality malou oázou svobody...

Komentátor britského deníku Guardian k tomu píše: „Je to čistá postmoderna. Zářivě barevné kachličky, naleštěný kov i pilíře odkazují svým způsobem na vídeňskou secesi 19. století,“ a vyzdvihuje nepřehnaný optimismus, který výrazně zkrášluje jinak fádní šeď okolních částí městské zástavby.

Architekt Rummler popustil uzdu své fantazie a na mnoha místech přišel s do té doby jen málo vídanými a nepokrytě halucinogenními květinovými motivy. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že stanice leží v západní části města, která byla v dobách komunistické totality malou oázou svobody, a i proto si status kulturního dědictví rozhodně zaslouží. Zprávu svým posluchačům přinesl veřejnoprávní Český rozhlas a naše redakce ji přidává jako vynikající tip na výlet.

Čerstvé zprávy ze světa konopí najdete v aktuálním čísle Legalizace, které je k dostání trafikách po celé České republice a v e-shopu Legalmarket.cz

Časopis si můžete za zvýhodněnou cenu 42 Kč také předplatit nebo si jej stáhnout v elektronické podobě.Dále by vás mohlo zajímat…
Flashback 41: Halucinogenní podzemka

3.6.2017
Flashback 40: Konopné limetky

Flashback 41: Halucinogenní podzemka

15.4.2017
Flashback 40: Barevné korálky

Flashback 41: Halucinogenní podzemka

27.5.2017
Flashback 40: Dětský kokain

Flashback 41: Halucinogenní podzemka

24.9.2014
Filip Menzel - V Rauši


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu