40

Přátelé konopí: Woodrow Tracy „Woody“ Harrelson

Woodrow Tracy „Woody“ Harrelson (*23. července 1961, USA; herec, aktivista, dramatik). Woodyho Harrelsona všichni znají z televizních obrazovek, méně lidí už ale ví o jeho kariéře konopného a veganského aktivisty (a s ní se pojícími problémy se zákonem). Naposledy jsme Woodyho mohli vidět v první sérii seriálu True Detective, kde obsadil hlavní roli vidláckého detektiva spolu se svým kámošem Matthewem McConaugheym, s nímž se rád setkává i v osobním životě a s nímž také společně kope za konopnou věc.

Přátelé konopí: Woodrow Tracy „Woody“ Harrelson

Podobně jako Rick Steves je i Woody od roku 2003 členem rady NORML a hlásá své přesvědčení: „Marihuana je jen marihuana. Je to zločin, který nemá oběti. Takže si myslím, že když žiju v zemi, co si říká svobodná, tak bych měl mít svobodu dělat to, co sakra dělat chci, dokud nikomu neubližuju. To je svoboda. Když se budu chtít praštit do hlavy kladivem, tak ať se klidně praštím. To je svoboda.“

Když se v roce 2016 otevřela možnost legálně podnikat s konopím na Havaji, Woody bleskurychle podal žádost, aby si obchod s trávou na předpis mohl otevřít také. 

A Woody se marihuanovou svobodu skutečně snaží prosazovat, co to dá. Krom toho, že hostoval Ziggy Marleymu v songu „Wild and Free“, který opěvuje pěstování trávy („vidím konopí, jak roste divoký a volný“), se podobnou praxi snaží i reálně prosazovat. Prvního června roku 1996 například symbolicky zasadil čtyři semínka konopí v Lee County v Kentucky, aby upozornil na místní zákon, který nijak nerozlišuje mezi technickým konopím a marihuanou. Akci byly přítomny kamery stanice CNN, Woodyho právník a místní šerif, který jej ihned po provedení „trestného činu zasazení marihuany“ zatkl a zavřel do vězení. Ještě téhož dne byl ale Woody propuštěn na dvousetdolarovou kauci a ve svém tažení vesele pokračoval dál.

V roce 2000 na MFF v Karlových Varech přivezl dokument o marihuaně, jenž koprodukoval a provázel svým hlasem. Přítomným novinářům poté na tiskové konferenci sdělil, že drogově závislí jsou vlastně všichni lidé a nejrozšířenějšími drogami jsou podle něj cukr a kofein. Dodal také, že „svoboda znamená, že si člověk může vybrat drogu podle svého uvážení a nebude se řídit tím, co vláda uzná jako drogu a co ne,“ a svoje životní hodnoty shrnul následovně: „Věřím v lásku, mír a přátelství.“Foto: Marijuana Packaging 

Když se v roce 2016 otevřela možnost legálně podnikat s konopím na Havaji, Woody bleskurychle podal žádost, aby si obchod s trávou na předpis mohl otevřít také. Na Havajských ostrovech bylo kouření trávy legalizováno už kolem roku 2000, proto má Woody na jednom z místních ostrovů jedno ze svých sídel. Možnost legálního prodeje však byla žhavou novinkou a Woody se chtěl prostřednictvím své firmy samozřejmě zapojit. Bohužel však jeho žádost byla zamítnuta.

Jak tomu ale napovídá jeho dosavadní život, Woody se nevzdá a za legalizaci trávy a především konopných výrobků bude bojovat dál, stejně jako bojuje i za ochranu životního prostředí nebo veganské a raw stravování. Je prostě mužem činu, a proto se můžeme jen těšit, co jeho snaha do budoucna ještě přinese.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Přátelé konopí: Woodrow Tracy „Woody“ Harrelson

8.2.2017
Přátelé konopí: Cheryl Shumanová

Přátelé konopí: Woodrow Tracy „Woody“ Harrelson

10.5.2017
Přátelé konopí: Richard „Rick“ Steves

Přátelé konopí: Woodrow Tracy „Woody“ Harrelson

27.2.2017
Přátelé konopí: Matthew David McConaughey

Přátelé konopí: Woodrow Tracy „Woody“ Harrelson

1.4.2017
Marc Emery: Peníze jsou síla a moc


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu