40

Odkazujeme: Rekola

A když už jsme minule zvali na společnou jízdu na kole, nebude vůbec od věci vzpomenout také na úspěšný projekt sdílení bicyklů v několika městech v České republice. Místní forma oblíbeného bikesharingu vznikla díky iniciativě programátora Vítka Ježka v roce 2014 v Praze a postupně se rozšířila do Brna, Pardubic, Olomouce a Českých Budějovic.

Odkazujeme: Rekola

Už za rok fungování jej využívalo celkem dva tisíce lidí a například v hlavním městě, kde projekt získal také podporu magistrátu, bylo pro rok 2016 připraveno již tři sta kol.

„Projekt ale nemůže využívat každý. Funguje na systému přidruženého členství v místním nebo centrálním spolku, vznikajícího zaplacením členského příspěvku. Až pak je možné zjistit přes zvláštní mobilní aplikací nejbližší rekolo, prostřednictvím získaného kódu je odemknout a začít používat.

Vše funguje na systému přidruženého členství v místním nebo centrálním spolku, vznikajícího zaplacením členského příspěvku.

Poté je třeba kolo zase zamknout a v mobilní aplikaci je označit jako vrácené spolu s místem vrácení, v Praze a Brně k tomu fungují navíc zvláštní parkovací Repointy.

Kola a koloběžky zapojená do systému jsou charakteristické svou růžovou barvou,“ popisuje prezentace a odkazuje na webové stránky. Ty jsou celé ve světlém odstínu růžové a plně kopírují současné trendy jednoduchého, ale funkčního portálu.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Odkazujeme: Rekola

9.4.2017
Odkazujeme: Biocanna - We Choose Nature

Odkazujeme: Rekola

7.5.2017
Odkazujeme: Medical Cannabis Bike Tour Foundation

Odkazujeme: Rekola

16.4.2017
Odkazujeme: Plagron – Together We Grow

Odkazujeme: Rekola

26.7.2016
Odkazujeme na konopné delikatesy


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu