40

Flashback 40: Stříbrné plátno

Hned dvě filmové novinky, kde kromě hlavních hrdinů hrají podstatnou roli různé drogy, a to ne zrovna v malém množství, se usídlily začátkem jara v českých kinosálech.

Flashback 40: Stříbrné plátno

Prvním z dlouho očekávaných trháků je pokračování kultovního britského filmu Trainspotting, který navazuje na příběh bezprizorní čtveřice kamarádů závislých na heroinu. Nostalgie dnes již zralých čtyřicátníků provází celý film, a ačkoli opiáty ve velké míře střídá porno, i tak jde o poměrně dokonalý comeback.

Dvacet let poté, co hrdinové Trainspottingu vybudovali kult vzdoru jedné ztracené generace založený na útěku do heroinové říše, sejdou se znovu v kulisách rodného města, kde se kromě mobilů snad nic nezměnilo.“

„O návrat jde se vším všudy, počínaje tvůrčím týmem a konče sestavou tváří. Dvacet let poté, co hrdinové Trainspottingu vybudovali kult vzdoru jedné ztracené generace založený na útěku do heroinové říše, sejdou se znovu v kulisách rodného města, kde se kromě mobilů snad nic nezměnilo,“ popisuje pro Idnes legendární kritička Mirka Spáčilová.

A přidává: „Ať už bez drog či stále s nimi, žádný z nich neudělal díru do světa. Ostatně film je opět více přehlídkou zoufaleckých typů než pevným příběhem, mozaikovitě skládaná zápletka se točí jednak kolem starých účtů, jednak nových plánů, přičemž sny o lepší existenci se stále rodí mimo zákon.“

Téma závislosti přináší i domácí kontroverzní snímek Masaryk, který získal rekordních dvanáct Českých lvů ještě před uvedením do kin.

Bývalého diplomata a ministra zahraničí v exilové vládě vykresluje jako vzorného klienta latinskoamerický drogových kartelů, a tedy ani zde nebudou diváci ve spletitém životopisném snímku režiséra Julia Ševčíka o nějakou tu macatou lajničku ochuzeni. 

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Flashback 40: Stříbrné plátno

4.6.2016
Flashback ze světa konopí: Hravá extáze

Flashback 40: Stříbrné plátno

22.4.2017
Flashback 40: Sportovní superstars

Flashback 40: Stříbrné plátno

15.4.2017
Flashback 40: Barevné korálky

Flashback 40: Stříbrné plátno

12.11.2016
Flashback: Konopný resort


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu