40

Profil umělce: Vojtěch Velický

Vojtěch Velický řečený Lazybastard fon Golčák s námi spolupracuje už pěknou řádku let. Má na kontě několik titulek magazínu, pravidelně ilustruje rubriku „Jak komunikovat s orgány činnými v trestním řízení“ a je například i autorem plakátu na demonstraci Million Marihuana March 2014. Dát mu prostor mezi prvními pro nás tedy bylo jak potěšením, tak slušností!

Profil umělce: Vojtěch Velický

1) Tvoříš ilustrace pro velké množství magazínů, takže je skvělé, že za tebou zůstává tolik práce, ale zbývá ti čas na volnou tvorbu? Dá se to vůbec ještě oddělit?

Vlastně kreslím dost i mimo ty časopisy, takže toho času popravdě moc není. Snažím se, když je volná chvilka, něco si zmastit jen tak pro sebe, to je jasná věc.

Ale zatím to jsou opravdu jen drobnosti, neb teď je to poslední rok dva taková pracovní bouře. Jinak jelikož se živím kreslením, tak moc neodděluju, jestli je to práce nebo koníček.

Mě to prostě baví a tak jsem šťastnej jako málokdo asi.

2) Co tě nejvíc inspiruje, kde získáváš nápady?

Palec. Tím myslím palec pravé ruky, ze kterého to všechno vycucávám. Každopádně povětšinou dostanu zakázku s textem, ten si poté přečtu a snažím se z toho dostat tu hlavní myšlenku, kterou pak zrealizuju. Nebo už je od zadavatele vše dané a já to jen nakreslím.

3) Jaký je tvůj vztah k psychoaktivním látkám? Co si myslíš o hlavním tématu našeho magazínu – tedy legalizaci konopí?

Mno, já sem takovej, že mi je dost věcí jedno. Ať si každej dělá, co chce, každý je strůjcem svého osudu. A když ta činnost nikoho dalšího nepoškozuje, tak v tom není trabl. Je pravda, že tam za velkou louží se už ledy pohnuly, tak doufejme dojde i na tu naši kotlinu a nebude to tak trestáno, neb si nemyslím, že by to bylo horší nežli alkohol nebo další legální veselosti.

Další informace o Vojtovi a více jeho tvorby najdete na jeho webovkách: www.lazybastard.cz

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Profil umělce: Vojtěch Velický

3.3.2017
Profil umělce: Daniel Špaček

Profil umělce: Vojtěch Velický

11.9.2016
Psychonautická knihovna: Cesty k výstřednosti

Profil umělce: Vojtěch Velický

1.3.2017
Španělsko – evropský ráj pro vyznavače konopných koncentrátů

Profil umělce: Vojtěch Velický

20.7.2015
50 odstínů zelené


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu