Soutěž o čtyři vstupenky na festival Na hlavu!

V pražském kině Světozor se 20. - 23. dubna koná filmový festival na téma duševního zdraví a nemoci. Nabídne netradiční propojení projekcí známých filmů s přednáškami a v novém světle tak představí například kultovní snímky jako Amadeus nebo Trainspotting.

Soutěž o čtyři vstupenky na festival Na hlavu!

Amadeus, zdravý spánek a bourání předsudků

Duševní onemocnění jsou častým námětem filmů, avšak většinou je jejich obraz na hony vzdálený tomu, jak lidé skutečně tyto nemoci prožívají a překonávají. Filmy tak mohou podporovat předsudky a stereotypy, a tím posilovat společenské stigma. „Právě předsudky a stigmatizaci lidí s duševním onemocněním chceme formou festivalu překonávat. V zahraničí už podobné akce běží řadu let. Stigmatizaci totiž lidé s duševní nemocí mnohdy považují za větší problém než samotnou nemoc,” říká Dr. Miroslava Janoušková, vedoucí skupiny zaměřené na výzkum stigmatizace v Národním ústavu duševního zdraví, který festival pořádá společně s Bakala Foundation. „Rádi jsme se připojili a podpořili vznik festivalu Na hlavu. Dlouhodobě nás téma duševního zdraví zajímá, druhým rokem podporujeme iniciativu našich stipendistu Nevypusť duši", říká ředitel nadace Vaclav Pecha.

Pokud jde o filmy, zájemci se mohou těšit na Amadea od Miloše Formana, u kterého vztah mezi kreativním géniem a duševní nemocí objasní psychiatr prof. Cyril Höschl. Jako další se představí Dr. Filip Španiel s filmem Ex Machina a tématem umělé inteligence, ke které dodává, že „dříve nebo později to přijde“. Dále budou následovat filmy V hlavě na téma emocí s doc. Radvanem Bahbouhem, Dva dny, jedna noc o diskriminaci a stigmatizaci lidí s duševním onemocněním s Dr. Petrem Winklerem, Pořád jsem to já o Alzheimerově nemoci s prof. Pavlem Mohrem, Proti přírodě o sexualitě s Dr. Kateřinou Klapilovou a Mgr. Renátou Androvičovou. Filmový program ukončí prof. Jiří Horáček s filmem Trainspotting o návykových látkách a závislostech. „Kromě samotných filmů a doprovodných přednášek festival nabídne i další možnosti, jak načerpat informace o duševním (ne)zdraví a mysli. Bude možné účastnit se workshopů, které pokrývají celou plejádu témat: od souvislosti jídla s duševním zdravím, přes virtuální realitu až po workshop o tom, jak správně spát,“ doplňuje hlavní organizátor Jiří Pasz.

Soutěž o vstupenky 

Soutěžte o dvě vstupenky pro dvě osoby na promítání kultovního filmu Trainspotting, které proběhne 23. dubna v kině Světozor a uvede ho prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D. z Národního ustavu duševního zdraví. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a mít štěstí při losování! 

Kolikátý ročník festivalu Na hlavu se letos koná?

Odpověď nám zašlete do půlnoci 21. 4. 2017 e-mailem na adresu fb.soutez@legalpub.cz. Do předmětu napište "Na hlavu" a do zprávy nezapomeňte uvést své celé jméno. Vítěze vylosujeme ze všech správných odpovědí 22. 4. 2017 a budeme je kontaktovat e-mailem.

Festival Na Hlavu 
Kdy: 20. - 23. 4. 2017
Kde: Kino Světozor, Praha
Vstupenky: dospělí – 119 Kč , studenti, ZTP, držitelé Hate Free občanky – 89 Kč.
Workshopy: 79 Kč.
Lístky na promítání jsou k dostání zde.
Sledujte aktuality a události na Facebooku. 
Informace o programu www.festivalnahlavu.cz

PŘIPOJENÁ GALERIEMagazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu