40

Cary Grant: Na obloze s démanty

Naposledy stál před filmovou kamerou v roce 1966. Na romantickou komedii Walk Don’t Run si dnes už stěží kdo vzpomene, to však neumenšuje status Caryho Granta jako hollywoodské ikony a gentlemana stříbrného plátna nejlepších časů této továrny na sny. Cary Grant se narodil 18. ledna 1904 jako Archibald Alexander Leach v anglickém Bristolu. Ve třinácti utekl z domova a jako akrobat se dostal s kočovníky až do Ameriky.

Cary Grant: Na obloze s démanty

Když bylo LSD ještě mladé

Ačkoli se ohledně LSD nechal Timothy Leary údajně inspirovat Cary Grantem, nebyla tato herecká hvězda v žádném případě součástí hipícké kultury šedesátých let, pro niž bylo LSD kultovní drogou. Herec se seznámil s touto drogou mnohem dříve, když bývala ještě téměř neznámá, a snad proto ještě legální.

Carymu Grantovi LSD doporučila jeho třetí manželka, herečka Betsy Drakeová, jež byla s tímto halucinogenem ve spojení od roku 1956, od námořního neštěstí, potopení italského transatlantického parníku Andrea Doria. Betsy byla tehdy s Grantem ve Španělsku při natáčení dobrodružného filmu The Pride and the Passion (Pýcha a vášeň), kde kromě Granta hrála i Sophia Lorenová a Frank Sinatra.

Za největší skandály té doby se považoval tanec v páru s někým, s kým daná celebrita nebyla sezdána.

Zaoceánská letecká doprava nebyla ještě tehdy tak rozšířená, herečka se tedy v červenci 1956 vydala zpět do Spojených států lodí. Tam však parník Andrea Doria nikdy nedoplul. Pětadvacátého července se u ostrova Nantucket u Massachusetts srazil s jinou zaoceánskou lodí. Jen díky modernějším komunikačním technologiím nedošlo ke stejné katastrofě jako u Titanicu a z téměř dvou tisíc lidí nakonec přišlo o život pouze čtyřicet šest. Betsy byla mezi přeživšími a vzhledem k tomuto dramatickému a traumatizujícímu zážitku vyhledala později v Americe odbornou pomoc.

Už před tím podstoupila několikrát psychoterapii hypnózou. Nyní se obrátila na novou psychiatrickou kapacitu Hollywoodu, Dr. Mortimera Hartmana v Beverly Hills. Doktor Hartman měl v té době platnou licenci od vlády USA na legální pokusy v oblasti psychoanalýzy a zkoumání účinků LSD-25. Tato sezení na ni měla velmi pozitivní vliv a tak přemluvila svého muže, aby se k ní přidal.

Celý článek najdete v Legalizaci č. 40. Magazín je k dostání v
e-shopu Legalmarket.cz nebo ke stažení v elektronické podobě.

Aktuální číslo seženete v trafikách po celé České republice. Časopis si můžete za zvýhodněnou cenu 42 Kč také předplatit.


PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Cary Grant: Na obloze s démanty

26.4.2012
Marilyn Monroe – nejsmutnější žena v dějinách?

Cary Grant: Na obloze s démanty

2.1.2017
10 nejlepších článků roku 2016

Cary Grant: Na obloze s démanty

18.7.2015
DREW BARRYMORE: UKRADENÉ DĚTSTVÍ

Cary Grant: Na obloze s démanty

16.5.2016
Amy Winehouse: Osamělá zářící kometa


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2017 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu