Tip na knihu: Migréna

Ve své knize světoznámý neurolog Oliver Sacks netradičně pojednává o migréně, onemocnění, jež postihuje až pětinu žen a šest procent mužů. Detailním přiblížením této nemoci všem lidem s „bolestmi hlavy“ ukazuje, že trpí nejspíše neurologickým, po všech stránkách složitým onemocněním, které v jejich životě sehrává jedinečnou roli a je jakýmsi jejich určitým a osobitým „výrazem“.

Tip na knihu: Migréna

Migréna tak z tohoto pohledu není nepřítel, jehož je třeba se co nejrychleji zbavit. Je to naopak životně důležité sdělení organismu, kterému je nutno naslouchat, porozumět mu a adekvátně na ně reagovat.

Jelikož migréna se vyznačuje mnoha odlišnými projevy, které se mohou výrazně lišit od pacienta k pacientovi, je třeba vždy zvolit individuální přístup beroucí ohled na pacientovu anamnézu, rodinnou historii, biologické a psychologické pozadí. Autor během svého života léčil více než tisíc migreniků a nastudoval historické prameny vztahující se k bolestem hlavy.

Knihu si můžete objednat v 
e-shopu Legalmarket.cz za
439 Kč.

V knize se čtenář dozví podrobnosti jednotlivých případů i okolnosti, které je třeba brát v úvahu při léčbě tohoto náročně léčitelného onemocnění. Dočteme se mimo jiné i o častých matoucích příznacích, které migrenici zakoušejí, například o zvláštních zrakových halucinacích a pokřiveném vnímání prostoru, času a tělesného obrazu, zvláštních stavech, které našly své vyjádření v mnoha uměleckých dílech.

Autor: Oliver Sacks
Titul: Migréna
Nakladatelství, vydání: Dybbuk, 1. vydání, Praha 2012.
Vazba, počet stran: pevná papírová vazba s obálkou, 437 str., 21x15 cm.
Naše cena: 439 Kč/ks

Úplnou nabídku titulů najdete v e-shopu Legalmarket.cz 

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
Tip na knihu: Migréna

26.7.2015
Tipy & triky: Mikropěstování

Tip na knihu: Migréna

26.2.2017
Tip na knihu: Recepty z konopí

Tip na knihu: Migréna

5.11.2013
Tipy & triky: Jak si vybavit konopnou lékárnu

Tip na knihu: Migréna

22.3.2017
Tripack magazínu Legalizace se semínkem v příloze je právě v prodeji!


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu