39

IACM Zpravodaj: Legální konopí škodí pivařskému průmyslu

Ačkoli zastánci prohibice dlouhodobě tvrdili, že případné uvolnění protikonopných zákonů nebude mít za důsledek pokles spotřeby škodlivějšího a nebezpečnějšího alkoholu, nejnovější statistiky z Colorada, Washingtonu a Oregonu ukazují, že ve všech těchto třech státech s regulovaným konopným trhem výrazně za poslední dva roky ubylo prodaných piv.

IACM Zpravodaj: Legální konopí škodí pivařskému průmyslu

Společnost Cowen & Company zaměřující se na průzkumy trhu vydala na konci loňského listopadu zprávu, kterou zveřejnil pivovarnický průmysl na internetových stránkách svého věstníku brewbound.com. Tam se mimo jiné dočteme, že výše zmiňované tři státy, v nichž každý dospělý občan může od roku 2014 (v Oregonu od roku 2015) legálně kupovat, přechovávat a užívat konopí, „zaznamenaly ve srovnání se zbytkem Spojených států citelný pokles v počtu prodaných piv.“

Největší pivařské koncerny jako MillerCoors a Anheuser Bush-InBev (mimo jiné vlastník i Plzeňského Prazdroje a amerického Budweiseru) utrpěly nejvýraznější ztráty, kdy se jejich nejprodávanějších „odlehčených“ druhů piv Coors Light a Bud Light prodalo o 4,4 procenta méně, zatímco klasiky jako Coors a Budweiser zaznamenaly pokles „jen“ o 2,4 procenta.

Nový trend je patrný zejména ze statistik Denveru, hlavního města Colorada, kde se prodej piv propadl o vcelku závratných 6,4 procenta. Podle vládních dat „zasáhl“ přechod z alkoholu na konopí nejvýrazněji nejmladší generaci mezi 18 až 25 lety.

„S postupujícím rozmachem konopného odvětví v Coloradu, Washingtonu i Oregonu bylo možné v průběhu roku 2016 pozorovat v těchto státech nadále se zrychlující propad v prodeji piva,“ uzavírají svou zprávu pracovníci společnosti Cowen & Company a přidělávají tak další vrásky na čelech zástupců alkoholového průmyslu.

Zdroj:
 time.com

Čerstvé zprávy ze světa léčby konopím najdete v aktuálním čísle Legalizace, které je k dostání trafikách po celé České republice a v e-shopu Legalmarket.cz

Časopis si můžete za zvýhodněnou cenu 42 Kč také předplatit nebo si jej stáhnout v elektronické podobě.

PŘIPOJENÁ GALERIE


Dále by vás mohlo zajímat…
IACM Zpravodaj: Legální konopí škodí pivařskému průmyslu

2.1.2017
10 nejlepších článků roku 2016

IACM Zpravodaj: Legální konopí škodí pivařskému průmyslu

7.2.2017
IACM Zpravodaj - USA: Léčba konopím legální v dalších čtyřech státech!

IACM Zpravodaj: Legální konopí škodí pivařskému průmyslu

8.4.2015
IACM ZPRAVODAJ: Léčba tropické malárie pomocí CBD

IACM Zpravodaj: Legální konopí škodí pivařskému průmyslu

28.10.2016
IACM: CBD jako účinný prostředek na léčbu artritidy


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu