34

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

Desítky let obehranou písničku v podobě lživé teorie, podle níž je konopí vstupenkou do světa tvrdých drog, již nikdo v odborných kruzích nebere vážně – a díky tomu se vědci mohou soustředit na to, jaká substance doopravdy představuje to největší riziko pro naše potomky, když začínají experimentovat s různými látkami.

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

Výsledky nejnovější analýzy odborníků z Floridské univerzity a Univerzity A&M v Texasu přitom jednoznačně ukázaly, že nejnebezpečnější droga je legální a tvoří pevnou součást evropské i americké kultury. Práce s příznačným názvem „Prevence pití alkoholu jako priorita“ zkoumala data od 2 800 sedmnáctiletých Američanů, kteří vyplňovali každoroční celonárodní dotazník o užívání drog.

Závěry byly publikovány v lednovém vydání časopisu Journal of School Health, kde se mimo jiné píše: „Naprostá většina respondentů uvedla, že vyzkoušeli alkohol předtím, než ochutnali tabák nebo konopí“. A co víc – z těchto tří substancí byla navíc právě u konopí nejmenší pravděpodobnost, že ho děti vyzkouší jako první: konkrétně šlo o 54procentní pravděpodobnost u alkoholu, 32procentní u tabáku a pouze 14procentní u konopí.

Naprostá většina respondentů uvedla, že vyzkoušeli alkohol předtím, než ochutnali tabák nebo konopí.

Autoři dále poznamenávají, že „alkohol byl u dětí nejen první a nejčastější drogou, ale také nejvíce zneužívanou drogou v době, kdy si budovaly závislost“. V závěru se proto přiklánějí k tomu, aby „prevenční drogové programy začínaly již na základních školách a zaměřovaly se na alkohol“.

Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov


Dále by vás mohlo zajímat…
Vstupní bránou do světa drog je alkohol

29.7.2015
IACM ZPRAVODAJ: Kombinace konopí a opioidních léků nezvyšuje u pacientů s chronickými bolestmi riziko zneužívání dalších substan

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

15.9.2015
IACM ZPRAVODAJ: Kombinace alkoholu a konopí výrazně zvyšuje množství THC v krvi

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

5.11.2014
IACM ZPRAVODAJ: KANABINOIDY JAKO PREVENCE DEGENERATIVNÍHO ONEMOCNĚNÍ SÍTNICE

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

18.2.2015
IACM ZPRAVODAJ: KANADSKÁ PŘÍPADOVÁ STUDIE POTVRZUJE ÚČINNOST KONOPÍ PŘI LÉČBĚ EPILEPSIE


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu