34

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

Desítky let obehranou písničku v podobě lživé teorie, podle níž je konopí vstupenkou do světa tvrdých drog, již nikdo v odborných kruzích nebere vážně – a díky tomu se vědci mohou soustředit na to, jaká substance doopravdy představuje to největší riziko pro naše potomky, když začínají experimentovat s různými látkami.

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

Výsledky nejnovější analýzy odborníků z Floridské univerzity a Univerzity A&M v Texasu přitom jednoznačně ukázaly, že nejnebezpečnější droga je legální a tvoří pevnou součást evropské i americké kultury. Práce s příznačným názvem „Prevence pití alkoholu jako priorita“ zkoumala data od 2 800 sedmnáctiletých Američanů, kteří vyplňovali každoroční celonárodní dotazník o užívání drog.

Závěry byly publikovány v lednovém vydání časopisu Journal of School Health, kde se mimo jiné píše: „Naprostá většina respondentů uvedla, že vyzkoušeli alkohol předtím, než ochutnali tabák nebo konopí“. A co víc – z těchto tří substancí byla navíc právě u konopí nejmenší pravděpodobnost, že ho děti vyzkouší jako první: konkrétně šlo o 54procentní pravděpodobnost u alkoholu, 32procentní u tabáku a pouze 14procentní u konopí.

Naprostá většina respondentů uvedla, že vyzkoušeli alkohol předtím, než ochutnali tabák nebo konopí.

Autoři dále poznamenávají, že „alkohol byl u dětí nejen první a nejčastější drogou, ale také nejvíce zneužívanou drogou v době, kdy si budovaly závislost“. V závěru se proto přiklánějí k tomu, aby „prevenční drogové programy začínaly již na základních školách a zaměřovaly se na alkohol“.

Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov


Dále by vás mohlo zajímat…
Vstupní bránou do světa drog je alkohol

18.2.2015
IACM ZPRAVODAJ: KANADSKÁ PŘÍPADOVÁ STUDIE POTVRZUJE ÚČINNOST KONOPÍ PŘI LÉČBĚ EPILEPSIE

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

15.9.2015
IACM ZPRAVODAJ: Kombinace alkoholu a konopí výrazně zvyšuje množství THC v krvi

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

29.7.2015
IACM ZPRAVODAJ: Kombinace konopí a opioidních léků nezvyšuje u pacientů s chronickými bolestmi riziko zneužívání dalších substan

Vstupní bránou do světa drog je alkohol

5.11.2014
IACM ZPRAVODAJ: KANABINOIDY JAKO PREVENCE DEGENERATIVNÍHO ONEMOCNĚNÍ SÍTNICE


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu