33

Lukáš Bech: Létající Čestmír

Vlastními slovy: Konfrontní architekt duší a manažer komfortních snů.

Lukáš Bech: Létající Čestmír

Kdy jsi ztratil schopnost umět lítat?
Tu jsem nikdy neztratil. Umím to furt. A furt za mnou někdo chodí a prudí, že chce taky. Každej um má ale nějakou svoji cenovku. Proto nejsem milionář, furt jsem ještě moc drahej.

Co nesnášíš na ženskejch?
Když hloupost přetloukají okázalostí a když nevypadají jako ženský. Nejsou ošklivý a hezký, jsou akorát upravený a neupravený. Ale abysme si rozuměli: ne když se umí „upravit“, ale upravit! Ne když jí řekneš, no ty ses zase upravila. Ale – ty jsi hezky upravená. To zní přece pěkně.

A co nesnášíš na chlapech?
Když jsou blbý a ještě blbě vypadaj. To je stejný jako u ženskejch.

Takže nás dvou se to netýká!
Ne, my jsme z obliga. Chytrý a ještě k tomu krásný.

Máš radši trávu, nebo alkohol?
Na chlastu se teda dost blbě leží. Na trávě to jde líp. Takže když už, radši si lehám na trávu.

Jaký drogy jsi vyzkoušel?
Občas se probudim a mám pocit, že mi předtim dal někdo něco do pití. A někdy nejenom do pití.

A jsou nějaký, který jsi nezkusil a chtěl bys?
To jest tak, pánko, drogi su drogi, jak říkají v cizině. Každej má svoji cestu. Drogu. Je i droga strzedowa – jako zlatá střední cesta, víš?

Umíš ubalit špeka?
Můj rekord je osmnáct vteřin, ale byl to špek šebestiánskej, kterej je prokládanej hodně masem, takže to šlo hůř.

Umí kočka couvat?
Kočka jo. A moje příbuzná byla známá tim, že uměla bruslit do kopce. Třeba po vodopádech. A nemyslim na kolečkovejch bruslích, ale na těch normálních, zimních, na nožích.

Jsi prostě z dobrý rodiny.
Přeeesně. Na tom si zakládám.

A umí couvat Miloš Zeman?
Mě by zajímalo, kolik lidí se jmenuje Miloš Zeman, abysme nikoho neurazili. Gentleman umí vždycky couvat. Anebo se ještě při couvání umí otočit do protisměru. Jak měl nedávno tu baseballovou čepici, děsně mi připomněl jednoho chlapíka, kterýho dost často potkávám. Je fakt, že teď už ho tolik od těch popelnic neodháním, protože má úplně stejnou čepici a kukuč jako prezident Zeman. I sako nosí podobný, čoveče.

Co bys dělal, kdyby tvoje dítě kouřilo trávu?
Já bech asi řekl, nekuř tu trávu! A viděl bech, jaká bude reakce. Proč ji kouří a tak. My v dětství, když se pálila tráva, tak jsme do toho vohýnku pak strkali brambory, většinou na podzim, že jo. Já to mám spojený s pouštěním draků, no.

Jakou muziku máš rád?
Tu, co mám oblíbenou. Vyrůstal jsem na Depeche Mode a Beastie Boys a ti mě baví doteďka. Baví znamená poslouchám. Ale stejně tak poslouchám Iron Maiden nebo ukulele anebo Johanna Sebastiana Becha. Já moc nerozlišuju.

Čeho se bojíš?
Aby nepřišli ti, co už tady jednou byli a jsou tady znova. Ti, co sem jezdí a jednadvacátýho srpna se u ČKD fotěj s autentickejma relikviema ze srpna 1968, a mluvěj u toho azbukou, tak to je fakt vrchol.

Jaký sporty máš rád?
Mám rád tři tradiční, vopravdický sporty: ragby, baseball a lední hokej. Sám jsem vyznavačem board sportů (snow, wake, surf).

A tvá největší vášeň?
Asi sledování fotbalu, chci vidět, kdo komu zase ublíží, jestli někoho Suárez kousne do oka anebo jenom do ucha, jestli ten, kterýho někdo štípne do zadku, upadne, a jestli mu upadne půlka prdele a obě nohy. Fauly a ty vtipný fragmenty mě moc baví. Jinak na samotnej fotbal koukám vzhůru nohama – to si zkus. Mezi fotbalistama ale najdeš dobrý herce. Lepší než na divadle.

Co tě sere?
Praha plná hnusnejch věcí. Pitomci na segwejích, který jezdí po chodnících, v jedný ruce mobil, v druhý cigáro. Bydlím přímo v centru, takže z nich občas šílím. Štve mě, jak je město počmáraný, jak každej křiklavě upozorňuje na svůj byznys, jak je to nesladěný a každýmu je to tady u zadku.

Máš se rád?
Já se miluju. Jinak už bech se dávno ukončil.

Máš rád někoho víc než sebe?
Všechny ostatní.

Celý článek najdete v Legalizaci č. 33. Magazín je k dostání zde, seženete ho ale také v běžné distribuční síti nebo v elektronické podobě za  69 Kč. Za zvýhodněnou cenu 42 Kč si můžete Legalizaci také předplatit a navíc si vybrat jeden ze zajímavých dárkových balíčků! 


Dále by vás mohlo zajímat…
Lukáš Bech: Létající Čestmír

2.4.2017
Soutěž o vstupenky na promítání filmu "Psilocybin: Nové porozumění"

Lukáš Bech: Létající Čestmír

14.6.2012
Vyplň krátký dotazník a vyhraj předplatné magazínu Legalizace!

Lukáš Bech: Létající Čestmír

5.9.2012
Měsíc konopí - Práce, obživa, lék a radost - v září v Kolíbce

Lukáš Bech: Létající Čestmír

11.4.2017
IACM Zpravodaj: Pilotní programy léčby konopnými přípravky v Austrálii a na Novém Zélandu


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu