33

Flashback: Krám s extází

Nebývalý poprask v evropských politických kuloárech způsobila mládežnická organizace nizozemských Liberálních demokratů. Rozhodla se totiž v centru Amsterodamu otevřít první kamenný obchod s taneční drogou extází.

Flashback: Krám s extází

Rozhořčení, které pochopitelně zmobilizovalo i represivní orgány, ale brzy vzalo za své. Jednalo se totiž o jednorázovou kampaň zaměřenou na snížení rizik při užívání drog, která v netradičním podání reagovala na nedávné úmrtí tří mladých lidí po požití MDMA na festivalu Amsterdam Dance Event. Obchod otevřel začátkem týdne krátce před polednem a zájemcům prodával různobarevné pilulky věrně připomínající extázi. Netrvalo dlouho a bylo jasné, že se skutečně nejedná o drogy, nýbrž o vyražené placebo.

Sami organizátoři k povedené akci uvedli: „Snažíme se alespoň minimální počet lidí odradit od užívání, případně je informovat o možnostech minimalizace rizik, která jsou s extází pevně spjatá. Zároveň bychom rádi politickou reprezentaci upozornili na výhody státní regulace, která na rozdíl od černého trhu dovede podobným tragédiím předcházet.“ Skupina při této příležitosti spustila webové stránky a petici, která by dekriminalizaci oficiálně uvedla jako téma do holandského parlamentu. 


Dále by vás mohlo zajímat…
Flashback: Krám s extází

27.3.2015
Flashback ze světa konopí: Bonzáci pod sněhem

Flashback: Krám s extází

7.12.2013
Flashback - konopí před fízlárnou

Flashback: Krám s extází

10.11.2010
Flashback - konopné zprávy

Flashback: Krám s extází

2.11.2011
Flashback - konopné zprávy


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu