32

Euforie

Konopí je všestranná rostlina, která svému uživateli dokáže navodit mimo jiné i stav euforie. Předpona „eu“ v euforii je slovo starořeckého původu s významy jako „dobře, zdravě, šťastně, řádně“, zbytek bychom pak mohli přeložit jako „nést nebo snášet“. Euforie se tak dá volně tlumočit i jako zdravý životní styl nebo celkově dobrá kondice.

Euforie

Euforie, která je často spojována právě s psychoaktivním účinkem konopí, tak lingvisticky i fakticky odkazuje na stav pohody a klidu, který nám konopí může pomoci objevit a prožít. Euforie vyvolaná konopím obnáší pocity relaxace, uvolnění, bezpečí a optimismu. Duševní stres a starosti ustupují do pozadí a dávají prostor většímu porozumění, objevování zázraků, užívání si maličkostí a potěšení z bytí v přítomnosti.

Změna duševního rozpoložení a pozitivní pohled na stávající situaci je často klíčová i u nemocných lidí. Díky tomu mohou na své onemocnění nahlédnout z jiné perspektivy a vytýčit si nové postupy, jak se vyrovnat s problémy, nepohodlím a obtížemi, které nemoc způsobuje. Mysl se otevře jiným a mnohdy efektivnějším přístupům k léčbě, nemluvě o prokázaném pozitivním účinku na boj s nemocí ve chvíli, kdy má pacient optimistickou náladu.

Užívání konopí za účelem změny nálady a životních postojů stejně jako k odstranění bolesti nebo jiných příznaků chorob nám umožňuje získat větší kontrolu nad naším duševním rozpoložením a životem obecně. Euforie z konopí navozuje v uživateli meditativní stav a někdy i posvátnou bázeň, která může vést až ke spirituálním prožitkům. Bylo prokázáno, že lidé duchovně žijící jsou spokojenější a dožívají se vyššího věku, jsou obecně zdravější a v případě nemoci se snadněji léčí.

Kolikrát jsme si už všichni přáli, aby měl den více hodin a my se mohli lépe věnovat svým osobním potřebám? A právě konopí svým způsobem dokáže čas natáhnout, vyplnit drobnými radostmi a motivovat nás k plnohodnotnému životu, který tak můžeme prožívat teď a tady.


Dále by vás mohlo zajímat…
Euforie

3.7.2014
"Editorial"

Euforie

2.7.2015
Nepanikařte!


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu