29

IACM ZPRAVODAJ: Proč konopí povzbuzuje chuť k jídlu

IACM Zpravodaj - ve spolupráci s Mezinárodní asociací pro kanabinoidní léčbu (IACM) přinášíme zprávy a studie ze světa léčby konopím. (www.cannabis-med.org)

IACM ZPRAVODAJ: Proč konopí povzbuzuje chuť k jídlu

Nová studie týmu odborníků z Lékařské fakulty Yaleovy univerzity přišla se zjištěním, že nekontrolovatelná chuť na jídlo po užití konopí souvisí se změnou fungování určitých neuronů v mozku, jež za normálních okolností apetit potlačují.

Vedoucí autor Dr. Tamas Horvath a jeho kolegové se zaměřili na monitorování části mozku u transgenních myší, zodpovídající za regulaci apetitu pomocí selektivní manipulace buněk, jejichž prostřednictvím na mozek působí látky v konopí.
Studie byla publikována v únorovém vydání odborného žurnálu Nature a autoři v ní mimo jiné uvádějí následující: „Pozorováním toho, jak oblast mozku regulující chutě k jídlu reaguje na aplikaci konopí, jsme zjistili, jakými mechanismy užití této rostliny vyvolává pocity hladu.“

Jedná se přitom o nečekané zjištění: ty samé neurony, které chuť k jídlu potlačují, totiž začnou pod vlivem konopí působit přesně opačně. „Jako když šlápnete na brzdu, ale automobil místo zpomalení zrychlí,“ vysvětluje Dr. Horvath. „Opravdu nás překvapilo, jak neurony, jejichž úkolem je zastavit chuť k jídlu, náhle díky působení konopí apetit stimulují, i když jsme dosyta najedení. Dokonale tak zmatou mozkové centrum sytosti,“ uvádí profesor komparativní medicíny a neurobiologie.

V závěru se studie se píše, že „výsledky tohoto výzkumu jsou klíčové pro pochopení stimulace apetitu prostřednictvím aktivace kanabinoidních receptorů pomocí konopí.“ Autoři také hovoří o potřebě dalších výzkumů v této oblasti a sami se hodlají zaměřit na to, zda obdobné mechanismy stojí za omamnými účinky THC.

Zdroj: http://www.sciencedaily.com/


Dále by vás mohlo zajímat…
IACM ZPRAVODAJ: Proč konopí povzbuzuje chuť k jídlu

27.8.2014
IACM ZPRAVODAJ: UŽÍVÁNÍ ALKOHOLU A CIGARET V PRŮBĚHU KONOPNÉ ABSTINENCE

IACM ZPRAVODAJ: Proč konopí povzbuzuje chuť k jídlu

28.5.2014
IACM ZPRAVODAJ: UŽIVATELÉ KONOPÍ MAJÍ LEPŠÍ KOGNITIVNÍ SCHOPNOSTI

IACM ZPRAVODAJ: Proč konopí povzbuzuje chuť k jídlu

11.3.2015
IACM ZPRAVODAJ: Užívání konopí snižuje riziko vzniku rakoviny močového měchýře

IACM ZPRAVODAJ: Proč konopí povzbuzuje chuť k jídlu

17.9.2014
IACM ZPRAVODAJ: UŽÍVÁNÍ KONOPÍ SCHIZOFRENIKY NEZHORŠUJE PROJEVY NEMOCI


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu