23

Drogová poradna: PROBLÉM S PAMĚTÍ

Rubrika vzniká ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Drogová poradna: PROBLÉM S PAMĚTÍ

Dobrý den. Můj problém spočívá ve špatné paměti, zřejmě kvůli marihuaně. Aktivně jsem ji téměř denně kouřil přes tři roky. Mnohdy jsem nedal dohromady kloudnou větu, případně jsem si ani nevzpomenul na jednoduché slovíčko. A tak jsem přibližně před dvěma měsíci přestal. Čekal jsem změnu k lepšímu, ale paradoxně mi přijde, že se to zhoršuje. Je možné, že se mi někdy mozek vrátí do nějakého normálnějšího stavu?

Dobrý den, chápu, že Vaše současné potíže Vás omezují. Takhle na dálku a po internetu se obtížně stanovuje prognóza dalšího vývoje. Mezi negativní účinky THC samozřejmě poruchy paměti patří. Je ale otázkou, zda jde u Vás jen o negativní vliv užívání THC, nebo jde o souběh více faktorů (například skládání maturitních zkoušek je často spojeno s velkým vypětím, které s sebou následně může přinést dočasnou poruchu fungování ukládání a výbavnosti informací).

Samozřejmě existují volně prodejné preparáty, které mají pozitivní vliv na paměť. Velmi rozšířené jsou především preparáty s obsahem ginkgo biloby (jinanu dvoulaločného). Prodávají se v lékárnách a v obchodech se zdravou výživou, zpravidla ve formě čajů, tobolek či tinktur.

Ve Vašem případě by mohlo být výhodné konzultovat situaci s odborníkem. Bylo by dobré, abyste navštívil psychiatra. Můžete si s ním promluvit o Vašich obtížích. Navíc Vás pro posouzení psychických funkcí může poslat i na psychologické vyšetření (nemusíte se ničeho obávat, šlo by pravděpodobně jen o testy paměti a pozornosti). Na základě informací získaných od Vás a výsledků psychologického vyšetření pak může poskytnout komplexní odborný názor na situaci a navrhnout možnosti řešení.


Dále by vás mohlo zajímat…
Drogová poradna: PROBLÉM S PAMĚTÍ

10.1.2011
Drogová poradna

Drogová poradna: PROBLÉM S PAMĚTÍ

10.11.2010
Drogová poradna

Drogová poradna: PROBLÉM S PAMĚTÍ

26.4.2011
Drogová poradna

Drogová poradna: PROBLÉM S PAMĚTÍ

7.3.2011
Drogová poradna


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu