Nová celosvětová kampaň: Léčba konopím je základním lidským právem

Mezinárodní lékařské a výzkumné organizace z celého světa zabývající se konopím spouštějí kampaň usilující o to, aby měl každý člověk bez rozdílu právo užívat konopí k léčbě.

Nová celosvětová kampaň: Léčba konopím je základním lidským právem

Organizace z celé Evropy a Severní Ameriky ve společném prohlášení odkazují na třetí článek Deklarace lidských práv, jak byla přijata OSN v roce 1948. Rozbíhá se tak celosvětová kampaň s podporou mnoha lékařů, vědců i pacientů. Na jejích webových stránkách (www.medical-cannabis-declaration.org) si je možné v deseti světových jazycích přečíst prohlášení, v němž se mimo jiné píše: „Každý lékař má právo léčit své pacienty kanabinoidy a konopnými produkty dle pravidel správné lékařské péče.“ Dále tam také stojí, že „každý pacient má právo se léčit konopím a konopnými produkty pod lékařským dohledem bez ohledu na to, jaké je jeho společenské postavení anebo finanční situace.“

Nepřeberné množství důkazů na podporu

Dr. Franjo Grotenhermen je výkonným ředitelem Mezinárodní asociace pro kanabinoidní léčbu (International Association for Cannabinoid Medicines – IACM) sídlící v Německu a ke kampani uvádí: „Naše prohlášení je podpořeno obrovským množstvím vědeckých prací a ostře tak kontrastuje s předsudky a nedůvěryhodností zákonodárců, politiků a mnoha ‚expertů‘ s velmi omezenými medicínskými znalostmi dané problematiky.“

Prohlášení a kampaň jsou koncipovány tak, aby se mohly přidat jak další organizace, tak jednotlivci, jejichž společným cílem bude ukončení nespravedlivé prohibice konopné léčby.

Cílem prohlášení i celé kampaně je získat globální podporu a umožnit jednotlivým organizacím zaujmout jednotná stanoviska. „Společné prohlášení a internetové stránky tvoří základ nového světového hnutí bojujícího za práva všech lidí terapeuticky užívat konopí,“ vysvětluje Al Byrne z americké pacientské organizace Patients Out of Time. „Na sepsání prohlášení se podíleli uznávaní odborníci z několika zemí, kteří se společně budou snažit uvést na pravou míru dezinformace o konopí z úst zastánců prohibice.“

Bohatá tradice a moderní objevy

Konopím si lidé na celém světě léčili různé neduhy a nemoci po dlouhé tisíce let. V souvislosti s nedávným objevem endogenního kanabinoidního systému v lidském těle a vzhledem k povaze jeho fungování je zcela nezbytné, aby bylo konopí znovu dostupné všem lidem na této planetě.

Prohlášení a kampaň jsou koncipovány tak, aby se mohly přidat jak další organizace, tak jednotlivci, jejichž společným cílem bude ukončení nespravedlivé prohibice konopné léčby.

Během krátké doby, která uplynula od zveřejnění prohlášení, se po něj stihlo podepsat mnoho dalších vědců, lékařů a jiných odborníků na tuto problematiku.Seznam původních signatářů se nachází níže. Přidejte se prosím i vy a požadujte spolu s námi ukončení prohibice léčby konopím a zasaďte se o začlenění léčivého konopí do národního lékopisu všech zemí na světě:

– American Cannabis Nurses Association (ACNA), Spojené státy americké
– Americans for Safe Access (ASA), Spojené státy americké
– Arbeitsgemeinschaft Cannabis als Medizin (ACM), Německo
– Associazione per la Cannabis Terapeutica (ACT), Itálie
– International Association for Cannabinoid Medicines (IACM), mezinárodní
– Norsk Forening for Cannabinoidmedisin (NFCM), Norsko
– Patients Out of Time (POT), Spojené státy americké
– Schweizer Arbeitsgruppe für Cannabinoide in der Medizin (SACM), Švýcarsko
– Selbsthilfenetzwerk Cannabis Medizin (SCM), Německo
– Society of Cannabis Clinicians (SCC), Spojené státy americké
– Union Francophone pour les Cannabinoïdes en Médecine (UFCM), Francie a Lucembursko

V případě, že vaše organizace chce tuto kampaň podpořit, napište prosím na tuto adresu:
info@medicalcannabisdeclaration.org

Další kontakty:


Al Byrne, Patients Out of Time, Spojené státy americké, albyrne@hughes.net
Dr. Franjo Grotenhermen, Mezinárodní asociace pro kanabinoidní léčbu (International Association for Cannabinoid Medicines – IACM), Německo info@cannabis-med.org


Dále by vás mohlo zajímat…
Nová celosvětová kampaň: Léčba konopím je základním lidským právem

4.9.2012
Jak vlastně funguje léčebné konopí?

Nová celosvětová kampaň: Léčba konopím je základním lidským právem

1.11.2012
Jak vlastně funguje léčebné konopí? 2. část


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu