23

High Tech

Dnešními novinkami jsou Gavita Pro-line, Natural Technologies Phresh Filter, Sweet Seeds Fast Verze, Philips GreenPower LED a Mother Earth Perlit a Keramzit.

High Tech

Gavita Pro-line

Gavita je holandskou společností, která se už třicet let zabývá výrobou příslušenství pro umělé pěstební systémy. Posledních dvacet let uvádějí na trh množství produktů přímo určených pro domácí pěstování. Mnoho jejich výrobků se stalo v tomto odvětví standardy, ať už se jednalo o výbojky, reflektory nebo předřadníky. Řada Pro je aktuální špičkou mezi osvětlovacími sadami. Podle konkrétního modelu se jedná o stínidlo, předřadník, případně kabeláž a lampu. Předřadníky zvládnou, opět podle modelu, 600 nebo 1000 wattů. Specialitou je pak model Gavita Pro 300 LEP, pod kterýmžto názvem se ukrývá 300 wattů silná plazmová lampa, opět se vší potřebnou elektronikou. Díky nízké produkci tepla při generování světla je možné plazmou svítit na rostliny velmi zblízka bez rizika spálení. Kromě toho se plazmové světlo zdaleka nejvíc podobá slunečnímu. Gavita Pro-line jsou výrobky nejvyšší kvality, čemuž odpovídá jejich cena.
www.gavita.com

Natural Technologies Phresh Filter

Vzduchové filtry Phresh mají klasickou konstrukci perforovaných plechových válců, naplněných uhlíkovými peletami s vysokou schopností absorpce všemožných pachů. Výrobce udává, že používá nejlepší aktivovaný uhlík dostupný na trhu, jehož gram má absorpční plochu stěží uvěřitelných 1 000 metrů čtverečných. Před samotným pachovým filtrem je umístěn ještě prachový filtr, který je pro optimální fungování zařízení potřeba měnit alespoň jednou za půl roku. Natural Technologies nabízejí svůj produkt v nejrůznějších velikostech, a tím i s různou filtrační kapacitou.
www.phresh-filters.eu
Sweet Seeds Fast Verze

Fast verze od Sweet Seeds jsou nezvyklou specialitou. Jedná se o odrůdy, které jsou zkřížené se svými samonakvétacími verzemi. Výsledný hybrid není vyloženě samonakvétací, ale čas dozrávání se tím snižuje o několik týdnů, což je pro pěstitele v naší zeměpisné šířce skvělá zpráva. V současné nabídce je devět takových linií. Většina z nich dozrává koncem srpna nebo v průběhu září, což je na našem území vůbec nejlepší čas pro sklizeň. Fast verze existují od prověřených odrůd Black Jack, Big Devil, Green Poison, Sweet Cheese i dalších. Jestliže vám záleží na brzkém dozrávání, ale zároveň nechcete vyloženě samonakvétačky, fast verze jsou pro vás to pravé ořechové.
www.sweetseeds.es
Philips GreenPower LED

LED svítidla nabízí při správném sestavení vyšší energetickou efektivitu, životnost a lepší světelné spektrum než klasické výbojky a zářivky. V poslední době zažívá tato technologie v indoorovém pěstování svůj boom, proto se také v této rubrice objevuje čím dál častěji. Jedním z novějších přírůstků do rodiny je produkt renomované společnosti Philips. Panely GreenPower se vyrábějí ve třech barevných variantách. Nejprodávanější je model s kombinací sytě červených a modrých diod, který se dá použít pro celý životní cyklus rostlin. K dispozici jsou ale i čistě červené panely pro květovou fázi a kombinace červené s bílou, která slouží jako pracovní osvětlení. Všechny typy panelů jsou vodotěsné a mají integrované napájení. Panely mají formu dlouhých pásků s jednou řadou diod o délkách 120 a 150 centimetrů a příkonem 16, respektive 20 wattů, které se svítivostí vyrovnají úsporkám s dvojnásobným příkonem.
www.lighting.philips.com

Mother Earth Perlit a Keramzit

Perlit se vyrábí z přirozeně se vyskytujících křemičitých hornin, které po zahřátí na 900°C znásobí svůj objem až dvacetkrát. Je to podobný proces jako při výrobě popcornu. Výsledný produkt se používá k provzdušnění a odlehčení zemin. Výborně drží vodu, takže se dá použít i v bezhlinných substrátech při hydroponickém pěstování. Většinou se používá perlit k velikostí zrn od jednoho do pěti milimetrů. Mega perlit od Mother Earth má zrna asi čtyřikrát větší, což znamená ještě lepší vzdušnost substrátu. Keramzit je obdobným substrátem se shodným využitím, který se ale vyrábí tepelnou expanzí jílových hrudek. Mother Earth je největším výrobcem keramzitu na světě a podle mnoha ohlasů i tím nejlepším. Oba substráty mají neutrální pH a jsou takřka netečné vůči okolnímu substrátu či živnému roztoku.
www.gsvo.czDále by vás mohlo zajímat…
High Tech

4.12.2013
High Tech

High Tech

10.8.2013
High Tech

High Tech

26.1.2014
High Tech

High Tech

8.10.2013
High Tech


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu