23

Seedbanky: Dinafem

Dinafem je relativně mladou španělskou seedbankou, která si ale našla své místo na trhu. Jako jedni z prvních nabídli feminizovaná semena a obchody jim jdou nyní lépe než kdy dřív.

Seedbanky: Dinafem

Dinafem je součástí vlny nově vzniklých španělských seedbank třetího milénia. Jako u většiny ostatních stál i na počátku Dinafemu jeden člověk. V tomto případě to byl šlechtitel, jenž chce být znám pod přezdívkou Mr. Kush. V roce 2002 se začal naplno věnovat šlechtění a o tři roky později spustil objednávky, které se jen hrnuly. Dinafem byla totiž mezi prvními seedbankami, které nabízely feminizovaná semena. Ostatně právě na tom je její byznys postaven. Jiná než feminizovaná semena totiž v nabídce nenajdete.

Sortiment

První odrůdy v katalogu Dinafem byly Moby Dick, Critical+, Power Kush a Blue Widow. Tyto patří i po létech k nejlépe prodávaným semenům. Hlavně Critical si získal velkou oblibu zejména mezi komerčními pěstiteli. Ať už jde o produkci pryskyřice, optimální strukturu palic nebo výnos, tedy parametry pro komerční pěstitele nejdůležitější, je Critical na vrcholu pomyslného žebříčku. Velkého uznání se dostalo firmě v roce 2010, kdy byla odrůda Moby Dick zvolena v magazínu Soft Secrets za „Girl of the Year“ a Dinafem se stali vůbec první takto oceněnou seedbankou z jiné země než z Nizozemska. V roce 2009 začali nabízet i samonakvétací odrůdy, kterým tou dobou raketově rostla popularita. Většina samonakvétaček od Dinafem jsou jen upravené verze jejich standardních odrůd. Jednou z mála výjimek je velice zajímavá Autoflowering Haze, která je ale oceňována spíše nadšenci než běžnými pěstiteli.

Dinafem na webu

Na vlastních stránkách Dinafem se nachází velmi informativní blog s přibližně dvěma příspěvky týdně. Tematicky pokrývá vše z oblasti konopí od aktivismu přes zpravodajství a pěstební tipy až po konečné zpracování sklizně. Doporučuji také přihlásit se k odběru jejich příspěvků na Facebooku, které jsou časté a aktuální a zdaleka se nejedná jen o sebepropagaci. Jediná nevýhoda je, že část příspěvků je psána ve španělštině. Pozornost si zaslouží i jejich účet na Instagramu, který je potěchou pro oko. 

 


Dále by vás mohlo zajímat…
Seedbanky: Dinafem

30.3.2014
Seedbanky: Dutch Passion

Seedbanky: Dinafem

26.4.2012
Seedbanky: Serious Seeds

Seedbanky: Dinafem

11.2.2014
Seedbanky: Sweet Seeds

Seedbanky: Dinafem

17.1.2013
Seedbanky: Sensi Seeds


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu