22

Drogová poradna: VATOVÝ FILTR A THC

Rubrika vzniká ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Drogová poradna: VATOVÝ FILTR A THC

 Zdravím. Chci se zeptat, zda vatový filtr v jointu zachycuje účinnou látku THC. Kde se dočtu více informací a jakému zdroji mohu věřit? Díky.

Zdravím Vás. Všeobecně se má za to, že vatový filtr, přes který se konopný kouř vdechuje, dokáže obsah THC částečně snížit. Proč se ptáte? Dovolím si odhadnout, že Vám jde o to účinně snížit obsah toxinů ve vdechovaném kouři tak, aby ztráty THC byly co nejmenší.

Sice respektujeme rozhodnutí uživatelů užívat nelegální drogy a jde nám o to, aby si při tomto způsobu života co nejméně poškozovali zdraví, ale je mi trochu proti srsti v poradně podporovat například výrobce vaporizérů. Z pochopitelných důvodů se nemohu úplně ubránit ani tomu, abych nenahlížel i na samotné THC jako na látku, která má svá rizika. Na internetu můžete najít poměrně dost článků, které se k tomuto tématu vztahují.

Jejich objektivitu nedokážu seriózně posoudit, protože většina z nich pochází od nadšenců konopí, proti kterým sice v zásadě nic nemám, ale mám za to, že toto nadšení je často na úkor objektivity podobných statí. Většinou jednoznačně nahrávají trendu, se kterým se úplně neztotožňuji, že marihuana je naprosto bezpečná záležitost. Jakému zdroji máte věřit, Vám neporadím, nejlépe vědecky podloženým studiím. Nejbezpečnější jsou, myslím, zdravý úsudek a rozum.


Dále by vás mohlo zajímat…
Drogová poradna: VATOVÝ FILTR A THC

19.6.2013
Drogová prohibice spěje k zániku

Drogová poradna: VATOVÝ FILTR A THC

25.3.2014
Drogová poradna: Změny nálad

Drogová poradna: VATOVÝ FILTR A THC

8.4.2014
Drogová poradna: ŠKODLIVOST MARIHUANY

Drogová poradna: VATOVÝ FILTR A THC

11.3.2014
Drogová poradna - Sebevědomí


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu