04

Jak pěstovat Indoor?

Povinná výbava každého growera. Na trhu se objevila velice zdařilá knižní prvotina od zatím nepříliš známého autora Mr. Josého

Jak pěstovat Indoor?

Jak je z názvu patrné, kniha Jak pěstovat indoor se zabývá problematikou pěstování rostlin pod umělým osvětlením v uzavřených prostorech, takzvaným indoor pěstováním. Popisuje tuto moderní metodu od začátku až do konce, velmi detailně a se všemi souvislostmi. Můžeme ji považovat za praktického průvodce světem indooru, a to jak po stránce výběru jednotlivých komponent pěstírny a zvolení vhodného způsobu pěstování, tak po stránce samotné realizace, celého průběhu od zasetí až po sklizeň.

Kniha „Jak pěstovat Indoor“ je velmi obsáhlá, má bezmála 340 stran, což na první pohled ukazuje na velkou složitost a nevhodnost pro začátečníky. Opak je ale pravdou – je vhodná – ne, dovolím si říct, že je nutná hlavně pro začínající pěstitele. Díky ní mohou právě oni eliminovat většinu zbytečných začátečnických chyb, neztrácet s nimi čas a své umění potom zdokonalovat a vylepšovat. Ale i pokročilejší groweři zde najdou potřebné informace, například vzorce na přesné výpočty síly osvětlení a ventilace a mnoho dalšího.

Rozdělení na kapitoly je velmi přehledné, autor postupuje od základních souhrnných informací, přes potřebné vybavení v závislosti na specializaci způsobu pěstování, stavbu pěstírny a rozložení vybavení v prostoru, správné nastavení všech komponent (osvětlení, ventilace, závlaha...), volbu substrátů, nádob, hnojiv, až po popisy škůdců a nemocí. V další části autor popisuje samotný průběh pěstebních cyklů včetně různých technik zastřihávání a dalších metod řízení růstu. Některé odstavce jsou vhodně ilustrovány fotografiemi či nákresy, což umožňuje lépe pochopit předkládané informace.

Nebudu se tajit s názorem, že takovou knihu měl někdo napsat již dávno. Že takovou knihu by měl mít v povinné výbavě každý, kdo to s indoor pěstováním myslí alespoň trošku vážně. A že bych si přál, aby taková kniha měla vysokou prodejnost, protože podle mě může pozvednout úroveň českých a slovenských pěstitelů na vyšší úroveň. Je to jako základní škola, jen nebýt líný a získané informace správně praktikovat. 

Knihu Jak pěstovat indoor pořídíte v e-shopu edice Legalizace


Dále by vás mohlo zajímat…
Jak pěstovat Indoor?

4.9.2012
Tipy & triky – Growshop doma

Jak pěstovat Indoor?

22.7.2014
Tip na knihu: Spiknutí proti konopí aneb Císař nemá šaty!

Jak pěstovat Indoor?

25.3.2013
S konopím je mi lépe

Jak pěstovat Indoor?

13.5.2014
Tip na knihu: The Vole - hraboš hrdina


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2020 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu