Tip na knihu: LSD mé nezvedené dítě

Kniha LSD mé nezvedené dítě z pera samotného otce LSD Alberta Hofmanna detailně líčí osud LSD od jeho zrození do poloviny sedmdesátých let a plodnou cestu jeho objevitele na poli výzkumné chemie.

Tip na knihu: LSD mé nezvedené dítě

Jedná se o příběh zrození psychadelického věku, o velice osobní vyprávění a pohled na tento objev a na význam, jaký má dnes LSD pro dnešek.

Už během studií na curyšské univerzitě se věnoval výzkumu látek prospěšných při léčbě srdečních chorob. V návazných experimentech se mu podařilo vyrobit diethylamid kyseliny lysergové, známé jako LSD a 16. dubna 1943 se nevědomky stal jejím prvním uživatelem.

Knihu LSD mé nezvedené dítě si můžete koupit v eshopu edice Legalizace za 158 Kč.

"Tuto substanci jsem vyrobil jako lék. Není mou chybou, že ji lidé zneužili," hájil později látku, kterou sám označil za "mé problémové dítě". Od doby svého vzniku nalezlo LSD své využití v psychiatrii. Dokázalo totiž odblokovat pacientovy obranné mechanizmy, ten se pak lépe uvolnil a mohl snáze hovořit o svých problémech a traumatech.


Dále by vás mohlo zajímat…
Tip na knihu: LSD mé nezvedené dítě

29.11.2013
Tip na knihu - Příběh kouře

Tip na knihu: LSD mé nezvedené dítě

5.12.2013
Tip na knihu: Brány vnímání. Nebe a peklo.

Tip na knihu: LSD mé nezvedené dítě

22.1.2014
Tip na film: Rok konopí

Tip na knihu: LSD mé nezvedené dítě

18.2.2014
Tip na knihu - Velekněz


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2019 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu