Smrt za mřížemi kvůli pár gramům konopí

Podobný scénář se bude bohužel nejspíše často opakovat – z výletu do Colorada, kde je konopí od 1. ledna 2014 legální, se dvě sestry vracely do sousedního Kansasu a kvůli vysoké rychlosti je zastavila policie. Při kontrole vozidla se strážcům zákona podařilo najít malé množství konopí, které je v Kansasu ilegální, což v důsledku vedlo během dvou dní k tragickému úmrtí jedné z nich.

Smrt za mřížemi kvůli pár gramům konopí

Sestry Joy Biggisová a Brenda Sewellová si neuvědomily, že jim zbyla trocha konopí z víkendového výletu do Colorada, čímž se z nich po překročení hranic s Kansasem automaticky stali zločinci.

Policisté je okamžitě po objevení ilegální substance poslali za mříže a odebrali jim osobní věci. Přes opakované žádosti neposkytli Brendě léky, které tato vážně nemocná žena užívala kvůli fibromyalgii, žloutence typu C a problémům se štítnou žlázou.

Zničená rodina nyní žádá po úřadech a policistech vysvětlení, proč byly Brendě odepřeny na dva dny léky, které musela užívat pravidelně.

Těmito zdravotními obtížemi trpěla dlouhodobě (také proto užívala i konopí) a všechny své léky nosila v jedné krabici, jenomže tu ji policisté odmítli vydat s odůvodněním, že k lékům nemá původní obaly, a tudíž není možné na místě ověřit, o jaké léky se jedná.

Vyšetřování místo vyšetření

Po dvou dnech v cele bez léků se Brendě udělalo špatně. Podle sestry Joy jí ještě předtím, než zcela zkolabovala, začaly téct sliny z úst. Joy se společně s další ženou umístěnou na cele pokusily Brendu probudit a okamžitě upozornily stráže.

Podle Joy Biggisové byla nicméně reakce ostrahy zoufale pomalá, a než se podařilo Brendu převézt do nemocnice, zemřela. Zničená rodina nyní žádá po úřadech a policistech vysvětlení, proč byly Brendě odepřeny na dva dny léky, které musela užívat pravidelně, a proč příslušní policisté nepřivolali lékařskou pomoc rychleji.

Mladší bratr, který nechtěl být jmenován, truchlil nad zcela zbytečnou ztrátou: „Brenda sice měla zdravotní problémy, ale nebylo to nic životu nebezpečného – dokud měla k dispozici své léky, bylo vše pod kontrolou.“

Tiskové oddělení policejního oddělení v okrese Sherman se vyjádřilo pro deník Wichita Eagle v tom smyslu, že „stále probíhá vyšetřování příčiny úmrtí a dokud nebude ukončeno, nemůžeme se k případu nijak vyjadřovat.“

Ať budou závěry tohoto vyšetřování jakékoli, nic se nezmění na tom, že Brenda Sewellová se stala další naprosto zbytečnou obětí války proti drogám.

Zdroj: www.kansascity.com
Překlad: Lukáš Hurýsek


Dále by vás mohlo zajímat…
Smrt za mřížemi kvůli pár gramům konopí

4.9.2012
Léčebné konopí v cíli první etapy

Smrt za mřížemi kvůli pár gramům konopí

26.4.2011
Počátky globální prohibice konopí

Smrt za mřížemi kvůli pár gramům konopí

25.8.2013
Odkazujeme na konopné destinace

Smrt za mřížemi kvůli pár gramům konopí

7.1.2014
„37 případů předávkování marihuanou v Coloradu“ aneb kdo všechno se nechal napálit satirickým webem


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

Je Vám více než 18 let?

ANO NE

Souhlasem potvrzujete pravdivost své odpovědi a dáváte výslovný souhlas vlastníkovi stránek k ukládání informací na Vašem počítači ve formě "cookie" nebo podobném souboru.
© 2013 Legal Publishing, s.r.o.

© Copyright Legal Publishing, s.r.o. 2018 | | Autorská práva

Vytvořil Goodshape.cz | O webu